Jak se efektivně zbavit nepříjemné bolesti v krku přírodní cestou
Bolest v krku bývá zpravidla virového původu, méně častěji bakteriálního. Pokud vás netrápí vysoké horečky nebo bolesti svalů a kloubů, snažte se bolesti v krku zbavit přírodní cestou. Na světě přibývá lidi s rezistencí na antibiotika a její příčinou je právě jejich nadměrné užívání. Tělo si na ně zkrátka zvykne a začne být vůči antibiotikům imunní.
Při bolestech v krku dodržujte pitný režim, odpočívejte a kloktejte. Existuje několik věcí ke kloktání, které mohou pomoci se rychleji zbavit bolesti v krku. Další způsob vedoucí ke zbavení bolesti v krku je pití specifických čajů.
Slaná voda
Vodu se solí ke kloktání používaly již naši prarodiče, a věděli proč.
Kloktání teplou slanou vodou může pomoci uklidnit bolest v krku a zbavit mandle čepů. Je také známo, že pomáhá zabíjet bakterie v krku.
Připravte roztok slané vody přidáním půl čajové lžičky soli do plné sklenice teplé vody.
Jedlá sůl
I když je kloktání slanou vodou běžnější způsob, kloktání směsi jedlé sody a slané vody může také pomoci zmírnit bolest v krku. Tento perorální roztok může zabíjet bakterie a zabránit růstu plísní.
Pokud vás trápí bolavý krk smíchejte:
- 1 šálek teplé vody
- 1/4 lžičky jedlé sody
- 1/8 lžičky soli
Kloktejte třikrát nebo čtyřikrát denně a následně si vypláchněte ústa čistou vodou.
Heřmánkový čaj
Přirozeně uklidňující heřmánkový čaj se již dlouho používá k léčebným účelům, včetně léčby bolesti v krku. Má protizánětlivé, antioxidační a adstringentní vlastnosti.
Inhalace heřmánkové páry může pomoci zmírnit příznaky nachlazení, včetně bolesti v krku.
Pití heřmánkového čaje může nabídnout stejnou výhodu. Může také stimulovat imunitní systém, aby pomohl vašemu tělu bojovat s infekcí, která vám způsobila bolest v krku.
Máta peprná
Máta peprná je dobře známá pro svou schopnost osvěžit dech. Má také protizánětlivé vlastnosti a také některé antibakteriální a antivirové vlastnosti.
Máta navíc obsahuje sloučeninu mentol, která pomáhá ředit hlen a tiší bolest v krku a kašel.
Ačkoli mátový čaj bez problémů pořídíte téměř ve všech prodejnách, můžete si vyrobit i vlastní. Vložte několik sušených lístků máty peprné do vařené vody a nechte směs několik minut odležet. Po několika minutách čaj sceďte a nechte mírně vychladnout.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos