Rady a tipy

Jaké jsou výhody červeného světla?

Kolik toho víte o červeném světle a řadíte se již k lidem, kteří ho aktivně používají? Pokud ne, po přečtení článku k nim patřit budete.

Terapie červeným světlem

O terapii červeným světlem se hovoří stále častěji. Pro koho je vhodná a jaké výhody přináší? Pojďme se na fotobiomodulaci, jak se terapii červeným světlem říká, podívat zblízka. Již samotný název odkazuje k tomu, že se při terapii používá červené světlo. Jak to ale celé začalo a proč se používá právě červené světlo? Na počátku všeho byla NASA. Právě ta totiž začala experimentovat s červeným světlem a zkoušela s jeho pomocí pěstovat rostliny ve vesmíru a potom toto světlo začala využívat také při hojení ran astronautů.

Následně se začala postupně rodit terapie červeným světlem, jež schvalují také lékaři. Léčba červeným světlem se využívá při léčbě rakoviny a kožních onemocnění. Má ale celou řadu dalších benefitů. Pokud máte obavy, zda pravidelným vystavováním červenému světlu náhodou nezvyšujete riziko vzniku rakoviny, můžete zůstat klidní. V červeném světle se totiž nevyskytují škodlivé ultrafialové paprsky, kterým jste vystaveni v soláriích a na slunci.

Jak terapie červeným světlem funguje?

Než se pustíme do vyjmenovávání výhod terapie červeným světlem, pojďme si vysvětlit princip jejího fungování. Vlnová délka tohoto světla, jež se pohybuje v rozmezí od 620 do 700 nm, proniká hluboko do tkání, kde nabudí buňky k lepším výkonům. Je to podobné, jako když si dáte hrnek kávy nebo energetického nápoje. Také cítíte příval energie a jste připraveni podat ten nejlepší možný výkon.

Lepší hojení ran

První výhodou červeného světla je podpora hojení. Na tuto skvělou vlastnost červeného světla přišla již NASA. Díky několika studiím skutečně vyšlo najevo, že pravidelné používání červeného světla urychluje hojení ran a pomáhá urychlit regeneraci například po operacích.

Bojuje se záněty

Ruku v ruce s lepším hojením ran jde také boj se záněty. Terapii červeným světlem tak díky prokázaným protizánětlivým účinům ocení i lidé, které trápí artritida a také záněty svalů a kloubů.

Analgetikum

Během fotobiomodulace oceníte také analgetické účinky červeného světla. Díky tomu je hojení příjemnější a rychlejší. Hledáte-li úlevu od bolesti po operaci či při zánětlivém onemocnění, neváhejte se vystavit červenému světlu.

Snížení výskytu vrásek a pozitivní vliv na stav vlasů a nehtů

Použití červeného světla je oblíbené také v kosmetickém průmyslu. Díky pravidelným terapiím dochází k podpoře produkce kolagenu, což má za následek zpevnění pokožky a zvýšení její elasticity, společně s nižším výskytem vrásek. Kolagen je také nezbytným stavebním prvkem vlasů a nehtů, tudíž si po pravidelné fotobiomodulaci můžete povšimnout také zlepšení kvality vlasů a nehtů.

Kožní potíže

Kromě krásnější pokožky a odstranění vrásek přijde terapie červeným světlem vhod také jedincům, kteří trpí kožními problémy. Může se jednat o:

  • akné
  • ekzémy
  • stařecké skvrny
  • strie
  • lupénku
  • růžovku
  • ekzém
  • jizvy
  • pokožku poškozenou sluncem

Lepší psychika

Odráží se podzimní počasí na vaší náladě a padá na vás splín? Nedejte negativním emocím šanci a raději se vystavte červenému světlu. Bylo prokázáno, že díky světelné terapii dochází k nárůstu hladiny serotoninu a dopaminu. Tím zároveň dochází k zlepšení nálady, potlačení stavů úzkosti a celkové duševní pohodě.

Kvalitní spánek

Nešvarem moderní společnosti jsou chytré mobilní telefony, tablety a počítače. Přestože jsou velmi dobrými sluhy, dokážou být špatnými pány. Problémy se spánkem jsou totiž často spojeny s nadměrným vystavením modrému světlu, jež vydávají právě displeje. Je tedy poměrně trefné, že pomocnou ruku k lepšímu spánku po vystavení modrému světlu nabízí světlo červené. V čem se skrývá tajemství toho, že po vystavení červenému světlu snáze usnete a dopřejete si kvallitní spánek? Červené světlo podporuje tvorbu melatoninu, jenž je pro spánek zcela nezbytný.

Lepší vidění

Zíráte celý den do počítače a večer již máte oči natolik unavené, že na sobě pociťujete zhoršení zraku? Také vaše oči vyžadují péči. Vystavte je červenému světlu, které je ochrání před degenerativními onemocněními, jež se mohou časem objevit.

Regenerace po sportovním výkonu

Řada sportovců využívá světelnou terapii také před a po trénincích, protože podporuje regeneraci svalů a také zvyšuje sílu a podporuje výkonnost.

Jak na světelnou terapii?

Zaujaly vás některé z benefitů červeného světla? Podstoupit terapii světlem můžete v některém zařízení, které se na ni specializují, ale také si ji dopřát přímo v pohodlí svého domova. Ceny LED panelů, které jsou zdrojem červeného světla, se pohybují v řádu tisíců korun. Když si koupíte skladný LED panel, můžete s ním snadno cestovat a fotobiomodulaci si tak skutečně dopřát kdykoliv budete potřebovat.

Terapie červeným světlem v těhotenství

Z dosud provedených studií vychází najevo, že vystavení červenému světlu v období těhotenství není pro nastávající maminku ani jejího potomka škodlivé. Jedné studie se zúčastnilo 380 těhotných žen a žádná z nich po vystavení červenému světlu nevykazovala negativní vedlejší účinky.

Chcete zlepšit kvalitu svého spánku, kůže, vlasů, nehtů a navíc se i celoročně cítit v pohodě? Vyzkoušejte fotobiomodulaci, neboli terapii červených světlem. Má řadu výhod a přístroje s červeným světlem si můžete pořídit také domů a terapii si tak dopřát kdykoliv potřebujte.

Zdroj textu: www.healthline.com, www.mitolight.cz

Zdroj foto: www.freepik.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button