Máte problém s „pálením žáhy“? Vyzkoušejte bylinné čaje.
Pálení žáhy vyvolávají především některé druhy jídel či nápojů. Obsahují kyseliny, jež vyvolávají zvýšenou produkci kyselin v žaludku.
Další faktory podílející se na pálení žáhy:
- hektický životní styl – spěch, stres
- obezita – díky většímu objemu tuku je žaludek tlačen směrem vzhůru
- kouření
- léky
- nepravidelné stravování
- nesprávné stravování – jídlo „za pochodu“, ve spěchu, hltání, velké porce
- konzumace nevhodných potravin – tučná a smažená jídla, kynutá a sladká strava, černá káva, alkohol, sycené nápoje či koncentrované džusy
- těhotenství
Vyzkoušeli jste řadu přípravků, které nabízí současný trh, ale nic nezabírá? Co třeba bylinné čaje.
Přinášíme několik typů
Pelyněk
Asi jedna z nejvíce hořkých bylin a právě proto se řadí na jedno z prvních míst v léčbě tohoto problému. Dejte však pozor na správné dávkování, neboť jeho účinky jsou velmi silné. Používat jej nesmí ani těhotné a kojící ženy.
Zeměžluč
Pomáhá zlepšovat trávení a látkovou výměnu, zvyšuje peristaltiku střev.
Proskurník
Díky slizovitým látkám, které obsahuje, zmírní pálení žáhy a chrání žaludeční sliznici. Nejvíce účinný je kořen, ale lze využít i květy a listy.
Máta peprná
Pomáhá uvolňovat žaludeční křeče a neurózu a zmírňuje pálení žáhy.
Tato bylinka má poměrně všestranné využití, ale především v oblasti zažívání má silné protizánětlivé účinky.
Chcete – li pálení žáhy předcházet, zkuste také upravit svůj jídelníček. Zařaďte do něj potraviny s vysokým obsahem vlákniny, kukuřici, rýží, kefír, jogurty, kořenovou zeleninu, rostlinné oleje, oranžovou zeleninu (dýně, mrkev), zeleninu listovou.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos