Ostatní

Místa, která se zdají nereálná, ale přece existují

Růžová jezera, dveře do pekla, dech beroucí pohledy. Místa, která se nám zdají nereálná, jako by si s tím musel pohrát někdo jiný než příroda. Ovšem krásné je, že jsou reálná. Někdy dokáže příroda to, co si člověk zdaleka ani nedokáže představit. Směsice barev a tvarů s dokonalým okolním prostředím s sebou přináší neskutečné kouzlo. Po celém světě existuje takovýchto míst jen málo. Některá jsou známá, jiná zůstávají stále ukrytá. My vám přinášíme několik míst, které vás dostanou do úžasu.

Hitachi Seaside Park v Japonsku

Moře krásných květů, které tvoří jednolitou plochu, vyrazí dech každému. Nejnádhernějším obdobím bývá září, protože se krajina zabarvuje do nejrůznějších odstínů. Jestli ale toužíte po rozkvetlých sasankách, navštivte tuto oblast v období dubna.

23364829456_a882fe2aa4_b

Národní park Lençóis Maranhenses v Brazílii

Národní park je nádherné chráněné území na severovýchodě Brazílie s písečnými dunami, vodními plochami a mangrovovými porosty. Nachází se poblíž Atlantského oceánu a zajímavostí je, že zdejší laguny nedisponují slanou, nýbrž sladkou vodou (jako důsledek srážek).

Brazil-Lençois-Maranhenses

Pamukkale v Turecku

Turisticky známou oblastí v Turecku je Pamukkale. Jedná se o velmi horké prameny, které rozpouštějí uhličitan vápenatý. Jak se dostávají na povrch, chladnou a vytvářejí neskutečná travertinová jezírka. I když se jedná o místo, se kterým si příroda neskutečně pohrála, je zde bohužel znatelný zásah člověka.

Pamukkale_30

Růžové jezero Hillier v Austrálii

Toto dech beroucí jezero je po dlouhou dobu velkým oříškem všech přírodovědných znalců. Vytvořilo se několik teorií od přírodního červeného barviva, po různé bakterie, avšak ty byly vždy vyvráceny. Dodnes je proto tento jev záhadou, ale vy si můžete užít plavání ve slané růžové vodě a připadat si, jak byste se koupali v malinovém koktejlu.

LIQENI_HILLIER_-_ROZE

Ať už jste místa znali, či nikoliv, pokud se rozhodnete pro návštěvu některé této oblasti, neměli byste tyto hříčky přírody určitě minout. Je zaručené, že vás tyto místo dostanou.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button