Jídlo

Nejhorší rady na hubnutí – 1. část

Jak zhubnout? Mezi lidmi a na internetu koluje neskutečně moc rad a typů, jak na to. Ovšem ne všechny jsou dobré a měli byste se jimi řídit. Dnes se koukneme na tři nejhorší rady, které často můžete slýchat, ale jsou spíše ke škodě.

Pokud chceš zhubnout, jez méně

Jídelníček je základem hubnutí, a pokud chcete zhubnout, měli byste se zamyslet nad tím, co jíte. Ale rada, že byste měli omezit jídlo, je hloupá. A proč?

Tělo kalorie potřebuje

Každý den potřebujete určité množství kalorií, aby mohlo vaše tělo správně fungovat. Kalorie metabolismus přirozeně pálí, i kdybyste celý den jen leželi. Jakmile začnete cvičit, je zapotřebí více kalorií, které zrychlí metabolismus a dojde tak ke spalování tuků.

Proto jezte každý den potřebné množství kalorií. Pokud to nebudete dodržovat a vaše tělo bude značně pod limitem, organismus bude tuky spalovat obtížně. Také se může stát, že omezíte jídlo a vaše váha opravdu půjde značně dolů. Poté se ale metabolismus přizpůsobí přijatým kaloriím a vy naberete zpátky shozená kila.

Kalorie není kalorie

Dalším mýtem, který koluje, je ten, že byste se měli zaměřit pouze na denní příjem kalorií. Ano, je opravdu důležité, kolik kalorií přijmete, ale ne vždy to může být dobrým způsobem k hubnutí. Je totiž opravdu velký rozdíl, zda do svého jídelníčku zařadíte čokoládovou tyčinku, nebo hrst oříšků. Tyto dvě potraviny mohou mít stejný počet kalorií, ovšem zatímco oříšky jsou plny zdravým tuků a udržují vaše tělo dlouho syté bez výkyvu cukru v krvi, čokoládová tyčinka udělá opak. S ní totiž přijmete hromadu nezdravého tuku, cukru a vaše hladina cukru rychle vyskočí, ovšem během hodiny zase rapidně klesne. A ve vás to vyvolá únavu a pocit hladu.

A co s tím? Spíš než kolik kalorií sníte, zaměřte se na to, co jíte a jak často. Nevíte-li si rady, poraďte se s výživovým poradcem. Ke správnému hubnutí je totiž zapotřebí vyvážený jídelníček složený ze zdravých a čerstvých potravin.

Cvičit, cvičit, cvičit

Spolu se zdravým jídelníčkem jde cvičení ruku v ruce. Lidé s vyšším číslem na váze se po změně jídelníčku vrhají na běžící pásy s cílem zhubnout a získat vytouženou postavu. I zde je ALE.

Pokud se snažíte zhubnout, pravidelnou fyzickou aktivitu je určitě potřebné do života zařadit. Nejenže díky ní budete vypadat dobře, navíc to prospěje vašemu zdraví. Je ale každý aktivita vhodná pro každého? Určitě ne.

Někteří z nás se do cvičení zakousnou a dávají si z počátku velké dávky. Tělo ale spaluje v určité tepové frekvenci, a když ji přesáhnete, spalujete jen velmi málo. Kromě malého spalování může dojít k velké únavě organismu, která není na tak náročnou fyzickou aktivitu zvyklá, zároveň k poškození kloubů. Všechny tyto faktory ve vás můžou vyvolat nechuť k další aktivitě. Proto volte spíše volnější cvičení jako je: nordic walking, jóga, plavání, a cvičte raději častěji. Až se vaše fyzické kondice zlepší, můžete vyzkoušet i cvičení ve vyšším tempu.

Konec 1. části.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button