JídloPrevence

Myslete na potomky, nezdravý životní styl likviduje vaše sperma!

Nejenže má nezdravý životní styl přímý vliv na mužské spermie, ale pokud jsou muži obézní, mohou tuto predispozici předat i svým dětem. Pozor tedy na zdravý životní styl nejen kvůli vám, ale i kvůli vašim budoucím dětem.

Zdravý životní styl u mužů a žen

Sperm-eggJe všeobecně známo, že během doby, kdy je žena těhotná, by o sebe měla více dbát a to s velkou opatrnost. Dále by neměla pít alkohol ani kouřit a měla by se snažit zbavit škodlivin, včetně těch, které přicházejí z nezdravého jídla. Taková je zdravotní úloha ženy v těhotenství, ale co muž? Muži si často neuvědomují, že i oni přispívají svou DNA novému potomku.

Potvrzující studie

Podle nových studií, které proběhly na univerzitě v Kodani, se nezdravý životní styl mužů vpisuje do jejich spermatu. Dopadem je zhoršení v oblasti plodnosti a také, podle této nové studie, má nezdravý životní styl vliv na plánované dítě. Na základě tohoto výzkumu by měli muži významně změnit své chování zejména před početím dítěte. Je to poprvé, kdy vědci dokázali, že by dědičné geny mohly také vést silně přes linku muže. Proto jsou tedy děti obézních otců často obézní samy. Pokus byl prováděn jednoduše. Vědci zkoumali spermie mužů v době, kdy byli hubení a stravovali se poměrně zdravě a poté v období obezity. Zjistili, že proběhlo mnoho strukturálních změn spermií. Tedy nejen životní styl matky během těhotenství ovlivňuje vývoj dítěte, ale jeho predispozice k nemocem, či přímo obezitě, určuje DNA ze spermií otce.

Mužská neplodnost

Nejenže svým životním stylem muži určují budoucí predispozice jeho potomka, ale někdy je problém mnohem hlubšího rázu. Muži si svým nezdravým životním stylem způsobí neplodnost. Pokud váš muž pije alkohol, kouří, málo se hýbe a pojídá převážně smažená tučná jídla, vaše možnost na početí se den ode dne snižuje. Před patnácti lety se v jednom mililitru ejakulátu našlo přes sto dvacet milionů spermií, dnes má zdraví muž přibližně dvacet až třicet milionů spermií. Vzorky s šedesáti miliony spermií už jsou velkou raritou.

Jak zvýšit svou plodnost?

Muži by si měli všechny zmíněné skutečnosti uvědomit a snažit se změnit svůj život, už jen kvůli tomu, aby jednoho dne měli zdravého a spokojeného potomka, který bude raději venku běhat s hubeným tatínkem, než s tlouštíkem, který mu předá dispozice k obezitě. Hlavní změna spočívá ve stravě. Naučte se jíst zdravě. Doplňte svou stravu o vitamíny C, E o zinek a selen. Snažte se konzumovat méně tučné potraviny, spoustu ovoce, zeleniny a bílá masa. Užívání koenzymu Q10 pomáhá zlepšovat kvalitu spermií a tedy pomáhá při léčbě neplodnosti.

fruit-993547_640

Pozor na sport

Nezatěžujte se nadměrně fyzicky. Přehřátí organismu zhoršuje kvalitu spermií, to platí i o pobytu v sauně. Pro správný vývoj spermií je třeba teplota o několik stupňů nižší, než je ta tělesná. Činky, závaží a velké váhy vám sice přinesou pekáč buchet na břiše, ale nezdravě prokrvují pánevní orgány, čímž může dojít k poškození spermií. I častá jízda na kole či koni může vaše pohlavní orgány poškodit. Snažte se tedy v těchto místech vyhnout zbytečnému přehřátí, vynechejte horké koupele, saunování, těsné džíny a těsné spodní prádlo. Vyměňte slipy za trenky a budete se cítit lépe.

Bez alkoholu a nikotinu

Stejně jako na ženská vajíčka má požívání alkoholu, nikotinu a drog negativní vliv na spermie. Tyto látky ničí jejich množství a snižují pohyblivost.

Užijte si sex

Doporučujeme pravidelný sex, který drží spermie v pohybu a nenechává je zlenivět. Sledujte také erotické filmy, sleduje-li totiž muž jiný souložící pár, cítí se ohrožený možným rivalem a jeho tělo tvoří kvalitnější spermie.

couple-731890_640

Zdravý životní styl vám přináší vyrovnaný organismus, zdravé tělo a vašim dětem výhodné predispozice pro jejich budoucí život.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button