Prevence

Nikdy si netrhejte chloupky v nose, zde je důvod!

Moderní způsob života nás zásadně ovlivňuje i ve změně nahlížení na krásu a hygienu. Plno lidí je kvůli tomu schopno udělat téměř cokoliv. Věděli jste ovšem, že některé moderní kosmetické úpravy je lepší nezkoušet? Mezi ně patří právě i trhání chloupků v nose! Některým technikám bychom se měli raději vyhnout, protože skutečně mohou způsobovat vážné škody a nemoci.

Všichni známe vosk, kterým se odstraňuje ochlupení. Ač bolestivý způsob depilace, tak velmi účinný a jednoduchý. Nicméně se shodneme na tom, že nohy, paže a intimní partie našeho těla vypadají lépe bez chloupků.

smile-191626_960_720

Proč byste měli přestat trhat chloupky v nose

Podle vědeckých výzkumů není trhání chloupků pro tělo vůbec dobré. Odstranění chloupků jakýmkoliv způsobem může být příčinou řady zánětlivých reakcí.

Tělo tak bojuje s infekcí a někteří paraziti jsou životu nebezpeční. Za tímto důvodem stojí fakt, že kůže má nervy a ty se těmito procesy mohou poškozovat. Při odstraňování chloupků z pokožky se prázdné místo vyplní krví, která je ideálním prostředím pro vniknutí parazitů, bakterií a plísní. Améba, která může sídlit ve vlasovém folikulu, nás ohrožuje přechodem infekce do krevního oběhu (tím se dostane do mozku). Zde zničí nervy a tkáň, což naruší i fungování lidského organismu.

800px-Nostrils_by_David_Shankbone

Škubání chloupků v nose nebo voskování si pečlivě rozmyslete. Raději si vezměte menší nůžtičky, kterými si chloupky v nose zastřihněte do požadované délky. I když je odstranění chloupků zdánlivě banální procedurou, riziko infekční nákazy je tu rozhodně patrné.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button