PrevenceRady a tipy

Ostropestřec mariánský – starobylý přírodní prostředek

Ostropestřec mariánský je bylinka, která se používá již více než 2000 let jako přírodní prostředek pro širokou škálu různých onemocnění, a to především díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem.

Po staletí je známá jako „jaterní tonikum“, neboť obsahuje sloučeniny, které chrání játra.

Zdravotní výhody

Podpora jater

Toto je nejznámější přínos ostropestřce. Játra jsou zodpovědná za provádění řady funkcí – chrání tělo před celou řadou toxinů, působí jako filtr pro odstranění škodlivých látek, podporují produkci hormonů, uvolňují glukózu do krevního řečiště, detoxikují tělo a uvolňují žluč.

Ostropestřec podporuje obnovu jaterních buněk a zároveň účinně potlačuje škodlivé účinky některých látek. Pomáhá jako podpůrný prostředek při některých jaterních chorobách – žloutenka či poškození jater při alkoholismu.

Snižování vysokého cholesterolu

Díky tomu, že podporuje snižování cholesterolu, chrání naše srdce. Také působí preventivně proti oxidačnímu stresu.

Prevence žlučových kamenů

Podporuje gastrointestinální a endokrinní systém tím, že napomáhá k produkci enzymů a žluči a zároveň podporuje detoxikaci krve. Napomáhá při čištění těla od metabolického odpadu, reguluje funkce žlučníku, sleziny a ledvin.

Podpora zdraví kůže

Protizánětlivé, detoxikační a zklidňující vlastnosti pomáhají podporovat zdravou pokožku a dodávají jí mladší vzhled, snižují viditelné známky stárnutí, pomáhají předcházet poškození (tmavé skvrny, vrásky).

Použití

Čaj

Toto je nejčastější způsob využití. Lze jej zakoupit jako čajovou směs nebo listy a semínka, které vhodíte do vřící vody.

Pokud si ostropestřec pěstujete na zahrádce, postačí usušit semena a lístky, rozdrtit a směs používat na výrobu čaje. Dochutit jej můžete trochou medu.

Výroba salátu

Pokud si ostropestřec pěstujete na zahradě, můžete využít téměř celou rostlinu jako součást salátů.

Smoothie

Semena namočte přes noc do vody a druhý den je můžete přidat do smoothie.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button