Prevence

Antiperspirant – přípravky, které mohou zabíjet

Pokud jde o potlačení tělesného pachu, řada z nás dává jistě přednost antiperspirantu místo klasického deodorantu. Antiperspirant je totiž podle veřejnosti více účinný a ochrání vás s jistotou po celý den. Věděli jste však, z čeho se tento kosmetický přípravek skládá a zda je jeho působení na pokožku zdravé?

Antiperspiranty a deodoranty sice obsahují toxické látky, jako jsou parabeny. Ty jsou však v porovnání s hliníkem, který je součástí každého antiperspirantu, skoro neškodné. Několik studií se již snažilo poukázat na problém hliníku v těle. Tento kov sice potlačuje pocení a zápach. Způsobuje však mnohem horší potíže a onemocnění, jako je rakovina prsu a úzkostné poruchy.

Proč je hliník důležitou součástí

Chemické sloučeniny obsahující hliník se běžně používají jako aktivní složka proti pocení. Tyto sloučeniny totiž dokážou dočasně blokovat funkci potních žláz a zastavit tok potu. Jakmile jsou ale tyto kanály blokovány, vede to k řadě nepříjemným vedlejším účinků.

Tělo na tyto látky začne reagovat nepříjemným zápachem a žlutým vylučováním potu, které zůstává na oblečení. Chemikálie také vyvolávají hormonální změny, při kterých se zvyšuje zastoupení estrogenu v těle. Tento hormon však stojí za vznikem rakoviny prsu.

Jaký přípravek je tedy šetrný?

Pokud vybíráte přípravek proti pocení, vždy si důkladně pročtěte složení. Najdete-li hliník (značen jako aluminium), vraťte přípravek zpátky do regálu. Vyzkoušejte deodoranty, které jen potlačují tělesný zápach a neutralizují bakterie v podpaží. Existuje již řada deodorantů, které jsou na bázi přírodních látek, a které nezpůsobují tyto nepříjemné vedlejší účinky. Musíte být však trpělivý a najít si přípravky, které jsou k pokožce a tělu šetrné. Tyto deodoranty se naštěstí bezhliníkovou bází pyšní, a proto nápis „0% aluminium“ najdete již na předních stranách přípravku.

Uvědomte si, že deodoranty a antiperspiranty jsou běžnou součástí naší hygieny každý den. Netrapte proto své tělo škodlivými látkami a nezatěžujete zbytečně hliníkem. Uvidíte, že jakmile si vaše tělo zvykne na jiný typ deodorantu, nejen že bude mít menší problém se zápachem, ale i vaše bílé oblečení bude bez poskvrn.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button