PrevenceRady a tipy

Připravte si domácí léčivou směs z medu a česneku

Česnek můžeme zařadit mezi jednu z nejzdravějším potravin na světě. Česnek je přírodním antibiotikem a lékem na mnoho nemocí. Je velmi účinný v podpoře zdravého srdce, snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Je též skvělou prevencí srdečních chorob.

Síla česneku

Česnek vám pomáhá zbavit se běžných zdravotních problémů, včetně chřipky a nachlazení. Pravidelná konzumace česneku může zmírnit příznaky zvětšené prostaty, cukrovky a osteoartrózy. Kromě toho česnek stimuluje imunitní systém a zbavuje vaše tělo toxinů. V kombinaci s cibulí a zázvorem je česnek v dokonalé souhře a tvoří silný tým bojující za váš zdravý organismus.

garlic-618400_960_720

Jak česnek použít?

Syrový česnek je samozřejmě nejúčinnější. Při vaření se totiž složky v česneku ničí, především allicin, který je pro tělo velice důležitý. Česnek je velice chutný a stává se důležitou a nepostradatelnou složkou mnoha jídel. Vyzkoušejte ho v kombinaci s medem.  

Léčivá směs

Připravte si doma léčivou přírodní směs z medu a česneku. Jediné co musíte udělat je nasekat 2-3 stroužky česneku a smíchat je se lžící medu. Pokud budete tuto směs konzumovat každý den, posílíte svůj organismus a budete se cítit silnější a zdravější. Česnek si můžete naložit do sklenice s medem a nechat náležitě odležet. Chuť medu a česneku se spojí a tento lék si určitě najde místo ve vaší domácnosti. Využijete ho především v zimním období, kdy vás i vaše děti trápí chřipka a nachlazení.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button