Jídlo může působit i jako přírodní lék. Potraviny bohaté na polyfenoly nabízejí zdravou, přírodní lékárnu, která pomůže posílit zdraví organismu.
Mezi koření a byliny s největším obsahem polyfenolů patří badyán, sušená máta či hřebíček.
Ovoce s největším množstvím polyfenolů – bezinky, jahody, maliny, borůvky, švestky, černý rybíz.
Mezi další pochutiny s vysokým obsahem polyfenolů patří káva, kakaový prášek, hořká čokoláda, čaj nebo lněné semínko.
- Potraviny a pochutiny s vysokým obsahem polyfenolů – hřebíček, máta peprná, badyán, kakový prášek, oregano, celerové semínko, černý rybíz, hořká čokoláda, lněné semínko, bezinky.
- Nápoje s vysokým obsahem polyfenolů – káva, černý a zelený čaj, červené víno, čistý džus (jablečný, pomerančový, grapefruitový), čistá šťáva z granátového jablka a z citronu.
Lněné semínko
Pokud jej chcete použít (například do salátu, jogurt či smoothie), musíte narušit jeho slupku – nejlépe je ho rozemlít. Abychom mohli využít vše, co našemu tělu nabízí, je potřeba jej konzumovat spolu se sýrou (pomazánka s tvarohem, sýrem a česnekem). Není však vhodné konzumovat jej ve větším množství (má projímavé účinky).
Celerové semínko
Bývá součástí různých kořenících směsí (grilovací),marinád, dresingů či omáček, mleté je přidáváno do bujónu. Můžete jej však přidat i do zeleninových salátů, má pikantní chuť.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos