Jídlo

Poznejte léčivé účinky papáji

Voňavé, exotické ovoce, připomínající svým tvarem meloun, to je papája melounová. Papája je sladké ovoce, které je z vrchu zelené, ovšem uvnitř sytě oranžové. Má velmi výraznou vůni a nasládlou chuť. Její původ hledejte ve Střední Americe, kde můžete i dnes nalézt mohutné dřevnaté byliny, které svým tvarem a výškou připomínají spíše strom.

Léčivé vlastnosti papáji

Stejně jako jiné ovoce, i papája je plná vitamínů a minerálů. Hojně je zastoupen vitamín B1, B2, C, A a vápník.

Hojení

Papája obsahuje proteinová vlákna, která tělu dodávají značný obsah bílkovin a podporují tak funkci a růst svalů. Udržují ale zdravou i kůži, nehty a vlasy. Papája podporuje hojení kůže a léči lokální podrážděni, popáleniny a rány. Tradiční léčitelství hojně využívalo papáju především u starších lidí trpících proleženinami.

Krásná pleť

papájiPokud preferujete přírodní kosmetiku, asi se vám již stalo, že jste našli papáju ve složení. Papája má totiž antioxidační vlastnosti, které chrání buňky před poškozením od volných radikálů. Mimo jiné i léčí pleť postiženou akné a odstraňuje přebytečný maz a odumřelé buňky.

Kromě akné si látky v papáje dokáží poradit i s psoriázou, známou spíše pod názvem lupénka. Papája snižuje zarudnutí, potlačuje svědění a zmírňuje nepříznivé projevy lupénky.

Snižuje zánět

Papája obsahuje látky, které jsou velmi účinné pro zmírnění zánětu. Je tudíž vhodná pro osoby, které trápí bolestivé, oteklé a ztuhlé klouby. Toto exotické ovoce dokáže pomoci i pánům, které trápí prostata.

Lepší trávení

Papája se skládá z hrubé vlákniny, která je nejen bohatá na bílkoviny, ale skvěle působí i ve střevech. Látky v papáje zabíjejí nechtěné parazity, jako je třeba i tasemnice. A jak je již známo, každá vláknina čistí střeva. Vláknina z papáji není jiná, a díky ní odstraníte skoro všechny nechtěné látky a toxiny ze střev.

I když není papája v našich podmínkách tak běžným ovocem, je určitě velmi dobré si ji jednou za čas dopřát. Papája je vitamínová bomba, která si dokáže poradit s mnohými zdravotními potížemi.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button