Poznejte vedlejší účinky konzumace alkoholu na pokožku
Alkoholické nápoje provází život většiny lidí. Někteří jim holdují jen příležitostně a jiní se v jejich konzumaci nijak neomezují. Možná si každý den dopřejete několik piv, pár skleniček vína, panáka dobré whisky či třeba lahodný alkoholický koktejl. V souvislosti s alkoholem se často zmiňují játra, ale jeho nadměrné užívání se projeví zejména na pokožce. Zjistěte, jaký vliv má pravidelná konzumace alkoholu na naši pleť.
7 hlavních problémů, kterými alkohol poškozuje pokožku
- Dehydratace: Alkoholické koktejly jsou v podstatě diuretika, která zvyšují tvorbu moči a také dehydratují tělo a pokožku. Pokožka díky tomu vypadá suchá, méně kyprá, má také za následek předčasné stárnutí a jemné linky jsou zřetelnější.
- Zvýšená zánětlivost: Alkohol obsahuje destruktivní molekuly zvané aldehydy, které způsobují poškození buněk a zánět. Vytváří záněty v celém těle a kůži.
- Hormonální porucha: Alkoholické nápoje s vysokým obsahem cukru mohou v těle vyvolat inzulínovou odpověď a zvýšená inzulínová rezistence má negativní vliv na pohlavní hormony a štítnou žlázu, způsobuje hormonální nerovnováhu a související kožní projevy, jako je suchost, pigmentace, nerovnoměrný tón pleti aj.
- Akné: Alkohol s vysokým obsahem cukru způsobuje, že pleť je náchylnější k akné.
- Poškozená imunita: Alkohol může také ovlivnit fungování imunitního systému. Může vyčerpat hladiny prospěšných bakterií, které jsou v lidských střevech, a tím zcela narušit naši imunitu.
- Narušení spánku: Spánek je důležitý pro správné uvolnění svalů a pro udržení krásy a také podporuje celkové omlazení. Alkohol spouští uvolňování norepinefrinu, který zvyšuje úroveň vzrušení. Nedostatek spánku vede k matné pleti bez lesku.
- Zarudnutí obličeje: Alkohol rozšiřuje cévy a zhoršuje vzhled zarudnutím obličeje. V průběhu času se tyto cévy mohou hromadit a způsobit trvalejší zarudnutí. Takže může alkohol zhoršit růžovku.
Který druh alkoholu nejméně škodí naší kůži?
- Červené víno: Obsahuje antioxidanty, jako jsou polyfenoly, které fungují jako lapač volných radikálů v těle a pokožce. Červené víno by se mělo pít příležitostně a s jídlem. V opačném případě může způsobit výbuch zánětu v celém těle. V mírném množství nezpůsobuje příjem červeného vína více vedlejších účinků.
- Vodka a tequila: Mají nejmenší množství cukru, takže vedlejší účinky vysokého obsahu cukru nebudou vidět.
Který druh alkoholu nejvíce škodí kůži?
- Pivo: Má více přídatných látek, solí a cukrů, které přinesou větší zátěž játrům na metabolismus a navíc nadměrně dehydratují pokožku. Tmavé nápoje mají více přísad než čiré.
Bez ohledu na to, o jaký druh alkoholu se jedná, nadělá více škody než užitku. Proto se doporučuje omezit konzumaci alkoholu nebo jej zcela vyloučit ze života.
Zdroj obrázků: Pixabay.com
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos