Přírodní léčba

Přírodní antidepresivum: Vyzkoušejte třezalku na úzkost a depresi

Procházíte si obdobím, kdy vás trápí pocity úzkosti, strachu či deprese? Ať už máte těžké období v práci či spojené s rodinou, můžete projevy úzkosti, deprese či hysterie léčit přírodní cestou. Využijte přírodní síly, které vám nabízí třezalka tečkovaná. V tomto směru je totiž doslova zázračnou bylinou.

Oblíbená bylina

Třezalka tečkovaná je oblíbenou bylinou, která byla používána již za dávných dob v lidovém léčitelství. Někdy se skrývá i pod názvem čarovník, svatojánská bylina či krevníček. Na lidský organismus má řadu příznivých účinků, proto je hojně v léčitelství užívána. Potkáte ji často na polích a poznáte ji podle specifických žlutých kvítků. Zakoupit ji však můžete také v lékárně.

Přírodní antidepresivum

Třezalka je účinným přírodním antidepresivem. Nemusíte se tak bát vedlejších účinků léků či návykovosti. Třezalka tak pomůže nejen při začínajících stavech deprese, ale i při hysterii či hysterických záchvatech. Pokud tedy procházíte těžkým obdobím v zaměstnání či osobním životě, může vám třezalka účinně pomoci. Je vhodná také při nespavosti či neklidném spánku.

Další účinky třezalky

Třezalka má celkově příznivý vliv na nervovou soustavu. Pomůže při poranění nervů, neurologických onemocněních, ale i na nervovou slabost. Kromě toho pomáhá od bolestí a upravuje nepravidelnou menstruaci. Povzbuzuje metabolismus, krevní oběh i vylučování žluče. Na lidský organismus působí hojivě a má dezinfekční účinky. Třezalkový olej léčí popáleniny a spáleniny.

Jak třezalku užívat?

Třezalku můžete užívat v podobě čaje. Stačí čajovou lžičku směsi zalít 250 ml vody a krátce louhovat. Připravit si můžete i tzv. Janův olej, který se vytváří z květů třezalky a olivového oleje. Květy se do oleje ponoří a nechávají odstát na několik týdnů na teplém místě. Olej by se měl poté zbarvit do červena. Nakonec se směs přefiltruje a uloží do lahviček. Olej se může používat na vnější zranění.

Kdy třezalku neužívat?

I když je třezalka účinnou bylinou s širokým spektrem použití, ne vždy je vhodné ji užívat. V některých případech byste se jejímu užívání měli vyhnout či ji omezit. Třezalku není vhodné kombinovat s antidepresivy a léky, které snižují vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Pozor byste si měli dát také na třezalku v případě, že berete hormonální antikoncepci, může snižovat její účinnost.

Dlouhodobé užívání

Třezalku můžete užívat po delší dobu, její účinky se zcela projeví až za dva týdny. Jste-li závažněji nemocní, například máte roztroušenou sklerózu, je vhodné třezalku užívat i dlouhodobě. Užívat třezalku byste však měli maximálně po dobu 6 týdnů. Poté její užívání na 3 měsíce stopněte. Užívat třezalku můžete také v různých směsích, například spolu s levandulí či meduňkou, tyto byliny uklidňují a také pomohou při úzkosti či depresích.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button