Léčba Návod

Proveďte jarní detox s kokosovým mlékem a kurkumou

Napsáno od Barbora Darebná

Jaro se neodmyslitelně pojí s jarním úklidem. Je přeci důležité po dlouhé zimě opět zútulnit váš domov. Nesmíte ale zapomínat, že nepotřebuje uklidit jen váš příbytek , ale očistu potřebuje i vaše tělo. Nyní nastává ten ideální ideální čas na jarní detox.

Kurkuma jako lék

V našem detoxu hraje hlavní roli kurkuma, která obsahuje kurkumin. Ten má velké množství zdraví prospěšných vlastností a na lidský organismus působí antioxidačně a protizánětlivě. Kurkuma je koření  využívané zejména ve východní medicíně, konkrétně v Indonésii a jihovýchodní Asii. Jako silné protizánětlivé a antioxidační koření je užitečná v boji proti mnoha chronickým srdečním onemocněním a cukrovce.

Curcuma_longa_roots

Dokáže také tlumit bolest a uvolňovat křeče. V nedávné době bylo zjištěno, že skvěle působí jako antidepresivum a oživuje mozkovou činnost, především u starších lidí trpící poruchami paměti. Poslední studie dokazují, že si toto koření umí poradit i s rakovinotvornými buňkami. Dokáže snížit buněčné záněty a oxidační stres, který vede k degenerativním onemocněním. Také pomáhá krevnímu oběhu, v jehož důsledku se zlepšují kognitivní funkce spolu s rychlejším hojení ran. V neposlední řadě dokáže velmi účinně detoxikovat organismus.

Kurkumový detox – zlaté mléko

V prvním kroku si nejdříve musíme vytvořit pastu z kurkumy.

Na tu budeme potřebovat:

  • ¼ šálku kurkumy
  • ½ šálku filtrované vody
  • ½ lžičky mletého pepře

Všechny ingredience spolu dobře promícháme, dáme je na pánev a za stálého míchání přivedeme k varu. Až se nám vytvoří hustá kaše, sundáme pánev z ohně a necháme směs vychladnout.

V dalším kroku budeme potřebovat:

  • 1 šálek mandlového mléka (stejně dobře ale poslouží i mléko kokosové či konopné)
  • ¼ lžičky pasty z kurkumy
  • 1 lžičku kokosového oleje
  • med

Všechny přísady smícháme a začneme je v malém hrnci pomalu ohřívat, během ohřívání směs stále míchejte. Nápoj nám nesmí projít varem. Před podáváním přidáme trochu medu pro lepší chuť.

Nápoj je vhodné pít každý večer. Chuť mléka si jistě oblíbíte a navíc uděláte něco prospěšného i pro svůj organismus. Přivítejte jaro s čitým tělem.

O autorovi

Barbora Darebná

1 Komentář

  • Dobrý den,
    prosím Vás chtěla bych vědět jak dlouho se má dělat kůra z kurkumy a jestli to nemůže uškodit, když to je užívané delší dobu. Děkuji Marie

Zanechte komentář

error: