Rady a tipyVitamíny

Rychlé a snadné recepty ze salátové okurky aneb jak zhubnout 7 kg za 14 dní

Chutnají vám okurky? Okurková dieta je dobrou volbou pro lidi, kteří touží po redukci své váhy a nechtějí si likvidovat tělo chemickými přípravky na hubnutí. Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, máme pro vás okurkovou dietu, kterou je vhodné držet alespoň 10 dnů.

Při dodržení 14 denní diety se lidem podařilo shodit v průměru 7 kilogramů. Hlavní složkou této diety je samozřejmě okurka. Okurky můžete konzumovat po celou dobu této diety v neomezeném množství a zvláště v době, kdy vás navštíví hlad. Navíc se nemusíte držet jen té okurky, jsou i jiné druhy povolených potravin, pojďme se společně podívat, jaké to jsou.

Seznam produktů, které můžete konzumovat k okurkové dietě:

 • 500 g čerstvého ovoce
 • 3 kousky celozrnného chleba nebo 2 vařené brambory (brambory mohou být vařené i pečené, ale ne smažené)
 • 150 g tuňáka (bez oleje, 2 vařená vejce nebo 15 g grilovaného bílého masa)

Tekutiny: čaj, káva bez cukru (bez slazených nápojů a alkoholu)

Poznámka: Můžete jíst čerstvý okurkový salát nebo pít vodu s plátky okurek či jejich šťávu kdykoliv mezi jídly nebo při něm.

Příklad okurkové diety na jeden den

Snídaně: okurkový salát a 2 vařená vejce

Mezi jídly: 1 velké jablko či 1 broskev (o váze méně než 200 g) nebo 5 švestek

Oběd: Celozrnný chléb (opečený) a okurkový salát

Mezi jídly: Okurkový shake

Večeře: Ovocný salát (300 g)okurky

Hned u snídaně se setkáte s tím, že máte konzumovat okurkový salát, proto se v následujících řádcích dozvíte, jak si ho nejlépe a chutně připravit.

Okurkový salát – recept:

Složení:

 • 400 g okurky
 • 200 ml kyselého mléka nebo jogurtu
 • sůl
 • čerstvá mladá cibule

Oloupejte okurku a nakrájejte jí na malé kousky, přidejte trochu soli a dobře promíchejte. Potom vmíchejte jogurt nebo mléko a zase všechno řádně spojte. Navrch posypte jemně krájenou cibulkou a váš salát je připraven k jídlu.

Ne všichni si pod pojmem okurkový shake, představíme stejný nápoj. Držte se jednoduchého návodu, který vás udrží v dietním duchu. Není jen o okurce!

Okurkový shake – recept:

Složení:

 • 1 jablko
 • hrst špenátu
 • 1 okurka
 • zázvor
 • 20 g mandlí a vlašských ořechů

Okurka se v tomto případě neloupe, jen se omyje i se slupkou. Dáte jí do mixéru, kde společně s ní umixujete ještě jablko, čerstvý baby špenát a kousek zázvoru.

Nápoj dozdobte drcenými mandlemi a vlašskými ořechy. Je velmi důležité nápoj vypít ihned, aby nedošlo ke ztrátě jeho léčivých vlastností. Tento lahodný přírodní shake se pyšní vysokým obsahem vitamínů a minerálních látek, jako je: vitamín K, B, A, E, C, železo, hořčík, vápník, vláknina, atd.

Poznámka: Ujistěte se, že používáte organické ovoce a zeleninu. Je mnohem zdravější a bez pesticidů. Společně s dietou zařaďte pohyb, je jedno jaký.

Můžete chodit na procházky, běhat, jezdit na kole nebo i cvičit doma, záleží na vás. Tímto stylem budete hubnout daleko rychleji.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button