Spolupráce

Seznamte se s oxygenoterapií

Oxygenoterapie neboli kyslíková terapie má využití nejen v nemocnicích, ale i v kosmetických salonech a běžném životě. Co to je, jaké má benefity a jak si zařídit oxygenoterapii i v pohodlí domova?

Začátky oxygenoterapie

Oxygenoterapie se začala používat při léčbě tuberkulózy, astmatu, ale například také moru krátce před rokem 1780. Jednalo se o velmi populární léčbu, která však poměrně rychle upadla do zapomnění. 

Na rozdíl od ostatních léčebných metod té doby se však začátkem 20. století opět vrátila do ordinací lékařů, kde nakonec vytrvala až do dnes, protože se jedná o skutečně funkční způsob léčby nejen plicních onemocnění.

Kromě nemocnic a ordinací se můžeme s kyslíkovými koncentrátory, které se při oxygenoterapii používají, setkat i v kosmetických salónech, či domácnostech nejen vrcholových sportovců. 

Proč si zrovna oxygenoterapie získala takovou popularitu?

Benefity oxygenoterapie

V nemocnicích se oxygenoterapie používá při akutních poruchách dýchání a pro léčbu plicních onemocnění.

Dlouhodobá domácí oxygenoterapie se může využívat u pacientů s chronickými problémy, těm podstatně zvyšuje kvalitu života.

Kyslíková terapie má však své místo i v prevenci. 

Dovede zmírňovat dopady dlouhodobého stresu i určitých psychických problémů. Zmírňuje napětí, bolesti hlavy a ženám může pomoci překonat problémy spojené s klimakteriem a zvyšuje imunitu.

Oxygenoterapii využívají k odpočinku sportovci a prospívá i kuřákům. Jedná se zkrátka o skvělého pomocníka v boji proti civilizačním chorobám. 

Jak oxygenoterapii využívat doma?

Kyslíkové koncentrátory pro domácí využití

Pokud chcete pravidelně čerpat z benefitů kyslíkové terapie v pohodlí domova, budete potřebovat kyslíkový koncentrátor.

Kyslíkové koncentrátory (také se s nimi můžete setkat pod názvem kyslíkové generátory) jsou ideální na domácí použití, ale vzhledem k jejich velikosti a váze se hodí i s sebou na cesty.

Nepotřebujete k nim žádné kyslíkové lahve, protože koncentrátory využívají okolní vzduch.

Vyberte si kyslíkový koncentrátor (nejen) pro domácí použití na Efitness.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Shutterstock, Efitness

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button