Zdraví

Signály, které vysílají ledviny, když nejsou zdravé

Ledviny jsou životně důležitým orgánem v našem tělem a jejich místo se nachází přímo pod žebry. Ledviny zpracují kolem 130 litrů krve denně a podporují funkce v celém těle. Správná funkce ledvin je pro krev velmi důležitá, jelikož odstraňují nechtěný a nebezpečný odpad. Vaše zdraví je ve velkém nebezpečí, pokud jsou ledviny z nějakého důvodu poškozeny. Proto je potřeba znát příznaky poškození ledvin.

Otok

V případě, že ledviny nemůžou správně fungovat, nebudou schopny odstranit přebytečné tekutiny z těla. Tekutina se tak ukládá v těle a způsobuje otoky kotníků, nohou a rukou. Náhlý otok tak může mít příznaky okamžitého selhání ledvin.

Změny ve vylučování

Jakmile pocítíte některé tyto změny v močení, měli byste zpozornět:

  • problémy při močení a nepříjemný tlak
  • krvavá moč
  • tmavá moč s velmi malým, ale častým močením
  • močení často ve velkém množství
  • moč je pěnivá
  • noční pomočení

Vyrážka

Kožní vyrážka nebo svědění kůže může být výsledkem selhání ledvin. Ledviny totiž nedokážou eliminovat odpad z krve, tak se toxiny hromadí v těle a projevují se převážně na pokožce. Krémy sice mohou být chvíli užitečné, ale nevyřeší problém s ledvinami.

Únava

Zdravé ledviny uvolňují erytropeotin, který je zodpovědný za tvorbu červených krvinek, které jsou zodpovědné za přepravu kyslíku v krvi. Jakmile jsou ledviny poškozené, uvolňují méně této látky a tak dochází k menší produkci červených krvinek. Jakmile mozek a svaly nemají dostatek kyslíku, rychle se vyčerpají.

Kovová chuť v ústech

Vzhledem k akumulaci odpadu v krvi můžete mít pocit, jako byste jedli něco kovového. Tento pocit může být důsledkem selhání ledvin a může vygradovat až úplnou ztrátou chuti.

Bolest

Poškození ledvin může způsobit v horní části zad, nebo na boku, velmi nesnesitelnou bolest a křeče. Bolest je tak silná, že často vyvolává i pocity na zvracení a slabost. Tato komplikace je nečačtěji důsledkem ledvinové infekce nebo ledvinových kamenů.

Problémy se zaostřením a závratě

Méně kyslíku v mozku může vést k anémii, která je spojena s poškozením ledvin. Tento stav způsobuje problémy s koncentrací a způsobuje také ztrátu paměti a závratě. Jakmile pocítíte tyto příznaky, neignorujte toto volání těla a ihned navštivte lékaře. Možná tak předejdete větším potížím.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button