OstatníRady a tipy

Už jste vyzkoušeli mýdelník?

Víte co je mýdelník?  To je mýdlo ze stromu.

Mýdelníky se pěstovaly již ve starověku pro své plody, jejichž skořápky obsahují saponin, který má obdobné účinky jako mýdlo. Skořápky se sušily a používaly se na praní prádla.

Výhody mýdelníku

100% přírodní a po vyčerpání pěnivého účinku (3 – 4 použití) lze skořápky zkompostovat.

Multifunkční mýdlo – dá se využít na vlasy, pokožku, obličej a dokonce i jako prací prostředek. Díky svým antibakteriálním vlastnostem je to výborní odstraňovač pachů a zároveň poskytuje jemnou a přírodní péči.

Mýdelník je hypoalergenní, což znamená, že je bezpečný pro citlivou pokožku. Navíc pokožku chrání díky přírodním olejům.

Jako prací prostředek jej můžete využít na ruční praní i praní v pračce. Není agresivní vůči barvám, takže barevné prádlo netrpí jejich ztrátou. Je obzvláště vhodný pro praní vlny a hedvábí. Poradí si s běžnou špínou, ale odolné skvrny neodstraní a také nemá velký bělící účinek.

Použití pro praní

  • Skořápky vložíme do látkového sáčku a přidáme do pračky k prádlu – u měkké vody 6 – 8 ořechů na várku, u tvrdé vody o trochu více.
  • Na nižžší teplotu stačí menší množství.
  • Ořechy můžeme používat opakovaně, ideální při další várce, jinak je musíme nechat vysušit.
  • Vyprané prádlo nemá žádné aroma, pokud tedy chceme, aby vonělo, použijeme éterický olej, který nakapeme na sáček před vložením do pračky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button