Varovné příznaky, které vám říkají, že vašemu tělo chybí voda
Každá buňka v našem těle je závislá na vodě. Voda vyplavuje toxiny i tuky a je nezbytná pro funkci všech orgánů. Nedostatek vody v těle může mít velice závažné zdravotní následky a může být příčinou některého druhu onemocnění.
Nejběžnější příznaky nedostatku vody
- Vaše moč se stává tmavě žlutou
Barva moči je důležitým ukazatelem vašeho zdraví. Pokud máte v těle dostatečné množství vody, moč je bledě žlutá. Jakmile její barva ztmavne, je to znamení, že je potřeba tělu dodat tekutiny. Také frekvence močení je důležitá. Pokud jste nebyli na toaletě po dobu delší než dvě hodiny, znamená to, že musíte doplnit do organismu vodu.
- Cítíte závratě
Vzhledem k tomu, že krev je převážně z vody, dehydratace také způsobuje pokles krevního tlaku. Když máte nízký krevní tlak, můžete se začít cítit křečovitě a dostáváte závratě.
- Máte bolesti hlavy
Bolesti hlavy jsou často způsobeny dehydratací. Když tlak ve vašich krevních cévách klesá, je pro srdce těžší pumpovat dostatek kyslíku do mozku, což vede k bolesti hlavy.
- Cítíte se unavení
Nedostatek vody může často mít za následek pocit únavy a ospalosti. Tento varovný signál je také spojen s nízkým krevním tlakem a obtížemi dodat mozku potřebný kyslík.
- Kůže je suchá
Pokud se vaše pokožka cítí suchá a ztratila část své pružnosti, může to znamenat, že jste dehydratováni. Pitná voda vám pomůže udržet si mladistvý vzhled a udržuje pokožku zdravou a lesklou.
- Máte zácpu
Pokud máte potíže s zácpou, zvyšování příjmu tekutin by mělo být prvním krokem. Voda pomáhá potravě pohybovat se ve vašich střevech a udržuje trávicí trakt flexibilní a čistý, aby mohl dobře fungovat.
Jaké tekutiny pít?
Voda je stále tou nejlepší variantou. Můžete získat část tekutin z potravin, především z ovoce a zeleniny s vyšším obsahem vody (meloun, okurky, hroznové víno, mrkev, zelí). Ideální jsou také různé druhy přírodních ovocných ochucených vod či bylinné čaje. Pokud pijete černý čaj nebo kávu, mějte na paměti, že jsou to diuretika.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos