JídloPrevenceZdraví

Vejce japonské křepelky: Účinný lék z Asie na nejobávanější choroby

Vejce japonské křepelky jsou přírodním prostředkem k léčbě mnoha nemocí a lidé je tímto způsobem používají již stovky let, především v asijských zemích. K nám se tento trend dostává postupně a přichází se na to, jaké výhody pro zdraví křepelčí vejce mají.

Vyměňte normální vejce za křepelčí

Křepelčí vejce v sobě nesou spoustu zdravotních výhod oproti klasickým slepičím vajíčkům, které běžně jíme. Vejce křepelčí jsou ve srovnání s vejci od jiného ptactva nejbohatší na vitamíny a minerály. Mají desetkrát více vitamínu B, pětinásobek fosforu a sedmkrát více železa.

Na co křepelčí vejce užívat?

Nejčastěji se křepelčí vejce používají pro léčení bronchitidy, onemocnění nervového systému, srdce, krve, jater a ledvin. V lednici je můžete skladovat až po dobu 60 dní.

karas-8560-635x424

Jak pít křepelčí vejce?

Vejce byste měli užívat syrová každé ráno na lačno, nejméně půl hodiny před jídlem. Vždy vypijte celé vejce. Aby pro vás byla konzumace jednoduší, můžete ho míchat ve směsi s medem, jogurtem, tvarohem, jablkem či pomerančem. Takto užívaná vejce jsou vhodná pro preventivní účely, zlepšují celkový stav organismu a fyzickou kondici. Jsou také vhodné pro děti, které potřebují dostatek minerálů a vitaminů pro správný vývoj, pro sportovce a osoby vykonávající fyzicky náročnou práci, též i pro starší osoby.

Vajíčková léčba

Vajíčka mohou být používána při různých onemocněních po delší dobu. Na vysoký krevní tlak a žaludeční vředy se doporučuje 120 křepelčích vajec. Pokud trpíte anémií, migrénou, cukrovkou, zánětem žaludku či průdušek, astmatem, vysokou hladinou cholesterolu, tuberkulózou či poruchami nervové soustavy, doporučuje se 240 křepelčích vajec. Trpíte-li velkou únavou v důsledku fyzicky náročné práce, doporučuje se pití křepelčích vajec každý den, dokud práci vykonáváte.

Pacienti by měli vypít 3 vejce po dobu prvních tří dnů a poté 5 vajec denně až do konce léčby. Děti by měly (v závislosti na věku) vypít menší počet vajíček takto: tři roky staré děti 2 vejce denně, ve věku 5 let staré děti 3 vejce denně a ve věku 10 let až 4 vejce denně. Terapie by měla trvat od 15 do 50 dní (v závislosti na množství vajec a věku) a léčba může být v případě potřeby opakována po 2 měsících povinné přestávky. Vzdálenost mezi těmito dvěma terapiemi by neměla být delší než 6 měsíců. Obvykle tento typ léčby nemá žádné nežádoucí účinky s výjimkou pacientů, kteří mají zakázanou konzumaci většího množství bílkovin či mají problémy se žlučníkem.

thru-sept-16-008

Co vše křepelčí vajíčka obsahují?

Křepelčí vejce jsou 5x menší než slepičí vejce, avšak obsahují mnohem více fosforu, draslíku a železa. Jelikož fosfor přispívá k duševnímu vývoji, dostává v Japonsku povinně každý žák k obědu 2 křepelčí vejce. Křepelčí vejce obsahují také velké množství mědi, kobaltu, niacinu a esenciálních aminokyselin. Někdy jsou křepelčí vejce využívána i v kosmetickém průmyslu, jelikož obsahují tyrozin, který je zodpovědný za zdravou barvu kůže. Jelikož vajíčka obsahují i podíl lecitinu, snižujete konzumací vajec hladinu cholesterolu v krvi. Dokonce se zjistilo, že fosfor v křepelčím vejci povzbuzuje potenci.

Křepelčí vejce mají silné antibakteriální vlastnosti a chrání vás i před nachlazením. Příznivě ovlivňují kardiovaskulární systém, jelikož obsahují Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny.

Připravte si křepelčí vejce jinak

Samozřejmě je nejlepší a pro vaše zdraví nejpřínosnější konzumovat vejce syrová. Z křepelčích vajec si však můžete připravit i chutné tepelně upravované pokrmy. Přinášíme vám pár tipů na kulajdu s křepelčím vejcem, žampiony s křepelčím vejcem, skotská křepelčí vejce, atd. Křepelčí vejce můžete přidat tam, kam běžně dáváte slepičí, jen je jeho velikost odlišná, ale zdraví, které přináší, je mnohem větší.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button