Nezařazené

VIDEO: Vyzkoušejte jógový strečink a zbavte se bolesti dolní části zad

S tímto jednoduchým cvičením protáhnete dolní část zad a ulevíte nepříjemné bolesti. Nejde o nic těžkého, pouze o pomalý tah, který pomůže vašim zádům a nohám. Tento strečink má své kořeny v yin jógových principech. Ale nebojte se, nemusíte mít žádnou jogínskou zkušenost, je to velice jednoduché a vhodné pro každého, který touží po protažení.

Budete potřebovat:

  • 1 pás (můžete použít kalhoty, pásek, šátek nebo provizorní popruh)
  • 1 polštář

JógaYoga-Stretch-For-Lower-Back-Pain-Release-Video

Čím více se zaměřujete na protahování a jógu, tím je vaše dolní část zad pohyblivější a flexibilnější. O tuto část zad byste měli velice pečovat, jelikož drží vaše tělo vzpřímené a je tzv. styčným bodem, který tvoří střed rovnováhy. Dopřejte si pravidelné protažení, sami ucítíte změnu a uvolnění.

Proč cvičit jógu?

Největším přínosem celého cvičení je získání rovnováhy a soustředěnosti. Ovládnete svůj dech, získáváte lepší postavení kostí, svalů a kloubů. K fyzické rovnováze se postupem času přidává i ta psychická. Dochází také k uvolnění stresu, díky józe ulevíte bolesti, zlepšuje se vaše kondice a snížíte riziko poranění. Trénujete své svaly, aby zůstaly uvolněné, ale také aby správně fungovaly. Vaše tělo je více odolné a snižujete tím i riziko poranění při případném pádu na kole či autonehodě. Zlepšuje se také vaše flexibilita, začnete hubnout a naučíte se dokonalé soustředěnosti. Tréninkem soustředěnosti se zlepší vaše produktivita a vy se na práci budete lépe soustředit a lépe řešit stresové situace. To vše vám přináší jóga a změna pohledu na cvičení a svět okolo vás.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button