Zdraví

Vyzkoušejte léčivé vlastnosti brambor a dosáhněte perfektní pokožky

Je plno potravin, které jsou známé pro své kosmetické účely. Okurka je používána pro odstranění tmavých kruhů pod očima, jogurt jako maska proti akné. Existují ale potraviny, u kterých by vás ani nenapadlo, že se pro kosmetické účely dají využít také. Jsou jimi třeba brambory, které s sebou nesou četné zdravotní výhody, jelikož jsou plné živin nezbytných pro zdraví vaší pokožky. Čtěte proto dál. Dozvíte se, jaké živiny můžete získat z této zeleniny.

Jak brambora funguje?

India_-_Koyambedu_Market_-_Potatoes_01_(3987050638)Každý minerál a vitamín v bramboře je velmi užitečný pro zdraví naší pokožky. Stačí si jen nakrájet brambory na plátky a aplikovat lokálně, nebo je v syrovém stavu jíst.

Brambora obsahuje:

 • Komplex vitamínu B, který vyhlazuje vrásky a zabraňuje poškození kůže sluncem. Odstraňuje suchá, začervenalá, nebo zánětlivá místa a chrání vaši pleť před infekcí.
 • Vitamín C je nezbytný pro potřebné množství kolagenu, díky kterému je kůže silná a zdravá. Zabraňuje poškození pokožky volnými radikály a léči spáleniny od slunce. Také eliminuje projevy akné a léčí rány. V poslední řadě hydratuje pokožku.
 • Nedostatek železa způsobuje zašedlou a unavenou kůži. Pokud si budete ale dělat pravidelné obklady z brambory, nebo je jíst, bude vaše pleť zářit.
 • Fosfor je důležitý pro hojení a růst tkání v organismu. S bramborou tak urychlíte proces regenerace pokožky.
 • Vápník zamezuje stárnutí pokožky. Nedostatek vápníku zvyšuje riziko rozvoji různých kožních onemocnění, jedním z nich je i atopický ekzém. Vápník udržuje pleť zdravou a hydratovanou.
 • Draslík je minerál, který je perfektní pro léčbu akné a poranění kůže. Je velmi důležitý při růstu tkání a proti předčasnému stárnutí pokožky.
 • Měď je poslední důležitou složkou. S mědí bude vaše pleť pevná a pružná, jelikož podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Zvyšuje i tvorbu kyseliny hyaluronová. Rozlučte se s povislou kůží.

Jak využít bramboru

Buď můžete bramboru oloupat a lokálně položit na postižená místa, nebo si z brambor vytvořte šťávu. Je to mnohem jednodušší způsob, proto se pojďte podívat, jak na ní:

 1. Oloupejte 2 brambory.
 2. Nakrájejte na menší kousky a vložte je do odšťavňovače.
 3. Šťávu přeceďte přes jemné sítko či plátýnko.
 4. Pomocí vatového tamponu aplikujte šťávu na kůži.
 5. Nechte působit 5 – 10 minut.
 6. Opláchněte pokožku teplou vodou a dobře ji vysušte.

S bramborovými obklady můžete začít ještě dnes. Chraňte pokožku před nemocemi, zlepšete její zdravotní stav a buďte krásná díky bramborám.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button