Léčba

Vyzkoušejte léčivé vlastnosti brambor a dosáhněte perfektní pokožky

Napsáno od Karla Líbalová

Je plno potravin, které jsou známé pro své kosmetické účely. Okurka je používána pro odstranění tmavých kruhů pod očima, jogurt jako maska proti akné. Existují ale potraviny, u kterých by vás ani nenapadlo, že se pro kosmetické účely dají využít také. Jsou jimi třeba brambory, které s sebou nesou četné zdravotní výhody, jelikož jsou plné živin nezbytných pro zdraví vaší pokožky. Čtěte proto dál. Dozvíte se, jaké živiny můžete získat z této zeleniny.

Jak brambora funguje?

India_-_Koyambedu_Market_-_Potatoes_01_(3987050638)Každý minerál a vitamín v bramboře je velmi užitečný pro zdraví naší pokožky. Stačí si jen nakrájet brambory na plátky a aplikovat lokálně, nebo je v syrovém stavu jíst.

Brambora obsahuje:

 • Komplex vitamínu B, který vyhlazuje vrásky a zabraňuje poškození kůže sluncem. Odstraňuje suchá, začervenalá, nebo zánětlivá místa a chrání vaši pleť před infekcí.
 • Vitamín C je nezbytný pro potřebné množství kolagenu, díky kterému je kůže silná a zdravá. Zabraňuje poškození pokožky volnými radikály a léči spáleniny od slunce. Také eliminuje projevy akné a léčí rány. V poslední řadě hydratuje pokožku.
 • Nedostatek železa způsobuje zašedlou a unavenou kůži. Pokud si budete ale dělat pravidelné obklady z brambory, nebo je jíst, bude vaše pleť zářit.
 • Fosfor je důležitý pro hojení a růst tkání v organismu. S bramborou tak urychlíte proces regenerace pokožky.
 • Vápník zamezuje stárnutí pokožky. Nedostatek vápníku zvyšuje riziko rozvoji různých kožních onemocnění, jedním z nich je i atopický ekzém. Vápník udržuje pleť zdravou a hydratovanou.
 • Draslík je minerál, který je perfektní pro léčbu akné a poranění kůže. Je velmi důležitý při růstu tkání a proti předčasnému stárnutí pokožky.
 • Měď je poslední důležitou složkou. S mědí bude vaše pleť pevná a pružná, jelikož podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Zvyšuje i tvorbu kyseliny hyaluronová. Rozlučte se s povislou kůží.

Jak využít bramboru

Buď můžete bramboru oloupat a lokálně položit na postižená místa, nebo si z brambor vytvořte šťávu. Je to mnohem jednodušší způsob, proto se pojďte podívat, jak na ní:

 1. Oloupejte 2 brambory.
 2. Nakrájejte na menší kousky a vložte je do odšťavňovače.
 3. Šťávu přeceďte přes jemné sítko či plátýnko.
 4. Pomocí vatového tamponu aplikujte šťávu na kůži.
 5. Nechte působit 5 – 10 minut.
 6. Opláchněte pokožku teplou vodou a dobře ji vysušte.

S bramborovými obklady můžete začít ještě dnes. Chraňte pokožku před nemocemi, zlepšete její zdravotní stav a buďte krásná díky bramborám.

Zdroj

O autorovi

Karla Líbalová

Zanechte komentář

error: