Jídlo

Zapomeňte na diety a hubněte přirozeným způsobem

Zkoušíte stále nové a nové diety? Nevidíte žádné výsledky? Problém je možná právě to, že se snažíte držet dietu a zaměřit se jen na vaši stravu. A pokud se vám podaří zhubnout, váha se rychle vrátí nazpět. Řešením v procesu hubnutí není dieta, ale změna životního stylu. Vaše přibývání na váze totiž neovlivňuje jen jídelníček, ale mnoho dalších faktorů.

Vlivná trojice

Mezi základní tři pilíře, které ovlivňují vaše hubnutí patří pohyb, strava a dostatečný odpočinek těla a mysli. V těchto třech sférách byste měli udělat změnu, abyste zhubli a vaše nová váha vám vydržela. Samostatně tyto tři záchytné body příliš nefungují. Jen si představte, kdybyste stále nezdravě jedli ve velkém množství a k tomu pravidelně sportovali, stejně nezhubnete. Podobně, když budete své tělo nadmíru zatěžovat a neposkytnete mu odpočinek, bude unavené, sešlé a jen si tím ublížíte.

Sport a zdraví

Základem je pro vás vybrat si sport, který vás bude bavit a bude vhodný k vašim fyzickým potřebám a schopnostem. Není příliš rozumné začít ve chvíli, kdy se rozhodnete zhubnout, hned jít běhat ven. Tělo bez kondice, ochablé bez svalů, projde obrovskou zátěží a můžete si tímto způsobem spíše ublížit. Začněte něčím snazším. Pro obézní osoby je vhodné plavání, jóga, pilates, cvičení s trenérem či cvičení v hale. Vyhněte se především zátěži kloubů. Až získáte větší jistotu ve svém těle, jděte si zaběhat, zkuste TRX nebo spinning. Najděte si sport, který vás bude naplňovat fyzicky i psychicky. U sportu, do kterého se budete nutit stejně nevydržíte a brzy to vzdáte.

Zdravé stravování

Druhým důležitým bodem je stravování. Pokud jste v redukčním režimu, což není přímo dieta, ale jde o zdravé stravování, které je omezeno o tučnější pokrmy, snažte se vyhnout tučnému masu, mléčným výrobkům, bílému pečivu, uzeninám a sladkostem. Dopřejte si ovoce, zeleninu, luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy, semínka, rostlinné oleje a mléka, také ryby a méně tučné maso. Pokud se vám to zdá těžké, řekněte si, že vždy ráno budete snídat například: smoothie z ovoce, ovesné vločky s rostlinným mlékem (přidat můžete ořechy, semínka, sušené ovoce, skořici), míchaná vajíčka s celozrnným pečivem, tvaroh s ovocem, apod. Začnete den zdravou snídaní a ta vás namotivuje, abyste si k obědu nedali knedlo zelo. Snažte se nezdravé sušenky a jiné mlsání vyměnit za sušené ovoce, neslané oříšky, celozrnné krekry, zeleninové chipsy, atd.

Odpočinek a závislosti

Svou roli v hubnutí má také závislost na nikotinu a kofeinu. Ze svého životního stylu byste měli postupně vynechat kouření, pití kávy a omezit pití alkoholu. Sklenka vína vám neuškodí, ale dvě lahve červeného k večeři nejsou pro váš organismus přínosné. S omezením kouření přichází také tloustnutí, máte chuť na sladké a zajídáte se. S nikotinem budete svádět těžký boj, ale vítězství stojí za to. Kávu byste měli také omezit, odvodňuje organismus a není přínosná pro vaši pleť a chrup.

Důležité je, abyste ve svém životě nezapomínali na odpočinek a odvrácení se od stresových situací, které vás denodeně provázejí: nervozita v práci, stres v obchodě, po cestě domů, při řešení rodinných problémů. Dopřejte si odpočinek a buďte sami se sebou. Určete si týdně čas, například 4 hodiny, které věnujete sama sobě a buďte opravdu sama. Běžte se projít, čtěte si, poslouchejte hudbu, běhejte, protáhněte se, odpočiňte si při tom, co máte rádi. Vaše mysl si odpočine a bude lépe přemýšlet nad životem a to, co vám dříve přišlo stresující, bude pro vás najednou snadné.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button