OstatníPrevence

Zde je důvod, proč vědci radí, abyste si nestlali postel

Stlaní postele je rutina, kterou nás naučili povětšinou naši rodiče. Je to zřejmě první věc, kterou člověk udělá, když vstane. Dá se říci, že je to pro nás nevědomý proces spojen s automatizovanou činností. Nicméně máme pro vás špatnou zprávu, protože stlaní postele není dobré pro naše zdraví.

postel

Možná, že právě teď stojíte nebo sedíte s otevřenými ústy a nechcete tomu věřit. Existuje pro to vědecké vysvětlení! Vědci zjistili, že v našich postelích žijí malí roztoči. A není to zrovna jeden nebo dva roztoči, ale je jich celá řada, několik set desítek. Tyto roztoči se živí kožními šupinkami, které spadají z našich těl. Postel je pro ně ideální prostředí, protože když spíme, zajišťujeme jim vlhkost. Naše kůže je pro ně perfektní jídlo, jak přežít a množit se tu.

Dr. Stephen Pretlove v rozhovoru pro BBC uvedl, že není třeba vyvolávat paniku – tento problém má velmi jednoduché řešení.

3619258199_b892f398e7_o

Navrhuje opustit naše lůžka a postel ustlat během dne, když je z ní odstraněna vlhkost. Zničí se zárodky roztočů neboli primární zdroj jejich života a nakonec odumřou.

Roztoči jsou malé mikroorganismy, které mohou být pro zdraví velmi škodlivé. Způsobují alergie a astma – mnoho lidí by mohlo o svých obtížích vyprávět dlouhé hodiny. Také se mohou zhoršit některé nemoci, zpomaluje se taktéž proces hojení.

postel

Chcete se podílet o své lóže s miliony neviditelných roztočů? Zřejmě ne, tak se držte těchto rad! Ani přehoz na postel není zrovna nejideálnějším řešením, postel by měla větrat, protože jinak je zdrojem pro množení mikroorganismů. Příště až opustíte svou postel, máte najednou více času pro každodenní hygienu nebo 5 minut spánku navíc.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button