Krása

15 způsobů, jak používat kokosový olej v péči o pokožku

Podlehli jste účinkům kokosového oleje? Nebo jste o něm doposud neslyšeli? Kokosový olej se stal fenoménem v péči o pokožku a vlasy, navíc se na něm dá také vařit. Kokosový olej obsahuje zdraví prospěšné tuky, eliminuje toxické látky v pokožce a pečuje o vaši pleť, kterou hydratuje. Věděli jste, že můžete kokosový olej používat na desítky různých způsobů?

Tělové máslo

Zapomeňte na chemikálie a parfémy, které často obsahují kosmetické výrobky, které zakoupíte v drogériích. Vsaďte na domácí tělové máslo, které si jednoduše vyrobíte z bambuckého másla, kokosového oleje, jojobového oleje a pár kapek oleje esenciálního. Po mixování vám vznikne našlehané hutné máslo, které skvěle pečuje o vaši pokožku.

Peeling z kokosového oleje

Regeneraci pokožky podpoříte peelingem z kokosového oleje, který vás zbaví odumřelých kožních buněk a podpoří prokrvení pokožky, která bude hladší a bude vypadat svěže. Peeling si jednoduše vyrobíte z kokosového oleje a kokosového cukru.

Vyživující olej

Kokosový olej můžete aplikovat na pokožku přímo, zvláště na riziková místa, jako jsou lokty či kolena nebo přímo na suchá místa, která jsou začervenalá.

Léčba oparů

Pokud jste náchylní na tvorbu oparů, může vám pomoci kokosový olej, který urychluje léčebný proces, zmírňuje bolest a snižuje riziko vzniku jizvy. Obsahuje totiž tři mastné kyseliny- kaprinovou, kaprylovou a laurovou, které mají dezinfekční a antimikrobiální vlastnosti a pomáhají chránit před vznikem mikrobiální infekce.

Domácí manikúra

Kokosový olej můžete používat i při domácí manikúře, jelikož pokožku změkčuje a pečuje o ni.

Detoxikační koupel

Pravidelně byste svému tělu měli dopřávat i detoxikační lázeň, která z vaší pokožky odstraňuje toxiny a uvolňuje. Připravit ji můžete z kokosového oleje, mořské soli a bylinek. Přidat můžete i esenciální oleje.

Léčba vyrážky

Pravidelné používání kokosového oleje odstraňuje zarudnutí pokožky, svědění a prvotních příznaků vyrážky. Stačí kokosový olej použít na postiženou oblast.

Pomoc na suché ruce

Jsou vaše ruce stále suché? Zkuste pravidelně užívat po mytí nádobí či úklidu kokosový olej. Klidně ho umístěte hned vedle umyvadla.

Mytí obličeje

Díky svým antimikrobiálním vlastnostem a hydratačním schopnostem je kokosový olej pro pokožku perfektní, a to i k čištění. Zbaví váš obličej všech bakterií, které často stojí za vznikem pupínků.

Deodorant?

Vyrobit si můžete i domácí deodorant z kokosového oleje, který je zdravější variantou ke klasickým deodorantům. Nedráždí pokožku a bude obsahovat jen zdraví přínosné látky.

Repelent

Zapomeňte na toxické chemikálie a vyrobte si vlastní repelent z kokosového oleje a esenciální olejů, které hmyz odpuzují, jedná se především o citronelu, hřebíček, eukalyptus, mátu a citronovou trávu. Smíchejte kokosový olej s esenciálními oleji a aplikujte směs na pokožku, ochrání vás před hmyzem, navíc budete nádherně vonět.

Balzám na rty

Kokosový olej je také ideální péči o rty. Chrání rty před suchostí, popraskáním a zbavuje toxinů. Připravte si proto domácí balzám na rty z kokosového oleje a mátového esenciálního oleje.

Masážní olej

Proč kupovat drahé masážní oleje, když je tak snadné vyrobit si vlastní? Kombinace kokosového oleje s několika kapkami vašeho oblíbeného esenciálního oleje vytvoří stejný efekt jako masážní oleje zmírní bolesti svalů a současně uvolní smysly.

Odstranění make-upu

Kokosový olej můžete používat také jako efektivní odstraňovač make-upu, zvláště v okolí očí, a to bez jakéhokoliv podráždění. Používáním oleje na odlíčení očí se také preventivně chráníte před vznikem vrásek.

Holící gel

Kokosový olej můžete také využívat při holení. Stačí jej rozetřít na kůži. Po holení bude pokožka dokonale hydratovaná, ne vyschlá jako po běžném holení.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button