HubnutíPřírodní léčbaZdraví

5 jarních detoxikačních nápojů pro snížení hmotnosti, zvýšení energie a posílení celkového zdraví

Detoxikace pomocí přírodních složek může posílit celý systém těla. Recepty na detoxikační nápoje mohou pomoci při odstranění toxinů z těla a přivedení ho zpět do zdravé rovnováhy.

CITRONOVÝ ČISTIČ

Citrón obsahuje kyselinu askorbovou, která pomáhá při čištění. Smíchejte 2 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy, 2 polévkové lžíce čistého javorového sirupu a 1/10 čajové lžičky kajenského pepře v množství 2,5 dcl kvalitní čisté vody. Odborníci doporučují, abyste pili 6-8 pohárů tohoto limonádového nápoje, a v den, kdy se chcete čistit moc nejezte. Navzdory své popularitě varují odborníci na výživu proti nedostatku základních živin v tomto nápoji.

ZELENÝ DETOX DRINK

Tento rostlinný detoxikát je vyroben převážně ze zelené zeleniny, což zajišťuje efektivní přirozené vyčištění trávicího systému.

Pro tento detoxikační nápoj budete potřebovat:

3 mrkev

3 kale listy

2 celery stonky

2 červené řepy

1 brukev (vodnice)

2 hrsti špenátu

½ hlávky zelí

½ trsu petrželky

½ cibule

2 česnekové stroužky

Smíchejte všechny ingredience, přidejte tolik vody,aby vám to bylo příjemné pít a smíchejte do pyré v mixéru.

PAMPELIŠKOVÝ DETOXIKAČNÍ ČAJ

Podle klasické homeopatické praktiky Sonya McLeod, B.A., D.C.H., jsou pampelišky skvělým zdrojem vitaminu A, draslíku, železa a vápníku. Detoxikační čaj je silné diuretikum, který eliminuje tělesné toxiny z játer a ledvin. Doporučuje vaření 6 polévkových lžiček 1-leté sušené pampelišky a 12 polévkových lžic čerstvých listů pampelišky ve 4 šálcích vyčištěné, vařící vody. Jiné recepty vyžadují jednoduše přidání 2 lžiček rozdrcených listů pampelišky do šálku vroucí vody a nechte ji vařit asi 10 minut.

BRUSINKOVÁ ŠŤÁVA

Podle Mayo Clinic existuje důkaz, který naznačuje, že pití brusinkové šťávy může pomoci zabránit infekcím močových cest a vředům u zdravých jedinců. Brusinková šťáva také obsahuje vitamín C, mangan a antioxidanty. Brusinkový džus se stal oblíbeným detoxikačním nápojem a 450 ml šťávy plné síly mohou být každodenně bezpečně konzumovány zdravými dospělými. Pro přípravu tohoto detoxikačního nápoje zředte jednu část brusinkovým džusem ve čtyřech částech vody. Pak přidejte 1 polévkovou lžíci jablečného pektinu a psylliového prášku, abyste stimulovali jemnou eliminaci toxinů ze střev.

OVOCNÝ DETOX DRINK

Vzhledem k tomu, že ovoce má vysokou vlákninu a je plné základních vitamínů a minerálů, je to nádherná přirozená detoxikace těla. Tento recept obsahuje ovoce, spolu s lněným olejem a lecitinem, které poskytují esenciální mastné kyseliny při detoxikaci.

Ve vašem mixéru smíchejte:

2,5 dcl pomerančového džusu

1,5 dcl čisté vody

½ šálku banánu

½ šálku jahod

½ šálku jogurtu

plátek zázvoru

1 malý česnek

1 lžíce lněného oleje

1 lžíci lecithin granule

1 lžíci čerstvě vymačkaného citronového džusu, je-li to žádoucí

1 polévková lžíce bílkovinového prášku nebo prášku spiruliny

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button