Ostatní

6 zajímavostí o kokosovém oleji, která vás překvapí

Příznivci zdravého stravování a vyváženého životního stylu s oblibou používají kokosový olej. Víte, proč je jeho obliba taková? Zdravotní experti se shodují na tom, že kokosový olej je superpotravinou s řadou zdravotních výhod, které pozitivně ovlivňují váš organismus.

Regulace hmotnosti

Studie z roku 2010 analyzovala souvislost mezi hubnutím a kokosovým olejem. Podle výzkumů je kokosový olej schopen účinně snižovat množství tuku v oblasti břicha. Je lehce stravitelný a pomáhá při procesu spalování tuků.

Zlepšuje trávení

Kokosový olej zlepšuje trávení. Lidé, kteří mají s trávením problémy, by měli kokosový olej zařadit do své stravy. Kokosový olej bojuje se zažívacími problémy. Obsahuje mstné kyseliny, které obsahují antimikrobiální látky. Tyto látky ničí bakterie, parazity, kteří narušují trávicí procesy.

Cukrovka 2. typu7651679180_d481a73587_b

Kokosový olej zabraňuje inzulinové rezistenci, což snižuje možnost vzniku cukrovky 2. typu.

Unikátní kombinace mastných kyselin

Kokosový olej obsahuje unikátní kombinace mastných kyselin. Je metabolizován v našem těle jiným způsobem.

S kokosovým olejem ku zdraví

Hádejte, na jakém místě světa je nejméně lidí s vážným onemocněním? Většinou je to v oblastech, kde se kokosový olej hojně spotřebovává. Je to samozřejmě také životním stylem a oblastí, ve které lidé žijí. V exotických zemích je olej používán jako nepostradatelný pomocník při vaření. U nás se s jeho konzumací setkáváme většinou u lidí, kteří se zajímají o zdravý životní styl.

Zdroj kyseliny laurové

Kokosový olej je dobrým zdrojem kyseliny laurové. Tato kyseliny zabíjí viry, bakterie, plísně a oslabuje infekce. Kokosový olej produkuje monolaurin, což je monoglycerid, který je velice účinný při ničení patogenů ve vašem těle.

Kokosový olej je pro nás zatím exotickou potravinou. Vyzkoušejte ho přidat do dezertů, připravit na něm zeleninu nebo ho užívat zvnějšku. Všechny jeho účinky jsou jedinečné a projeví se brzy po pravidelném užívání.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button