Ostatní

Oleje na vlasy: Skvělá volba pro jejich efektivní podporu

Mít krásné vlasy je snem mnohých z nás. Najdou se ale i lidé, kteří svůj sen proměnili v realitu. Jednak tím, že mají ty správné genetické predispozice a jednak také maximální péčí o své vlasy. Rozhodně je třeba na trhu najít spousty různých přípravků, jež vlasům napomáhají, a to vcelku solidně. Typické jsou v tomto ohledu především nejrůznější oleje na vlasy. Právě na ně se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Olej na vlasy jako skvělá první pomoc

Mnohdy stačí pouze přidat pár kapek do kondicionéru nebo šampónu a olej bude dokonale působit přímo na vaše vlasy. Jinak často působí i jako součást zábalu. Výborná je maska na vlasy s přírodním olejem. Alternativ je poměrně hodně. Na trhu se lze setkat s velkým množstvím různých olejů, kombinovat lze jak ty esenciální, tak neesenciální. Před použitím nicméně jakýkoli olej nejdříve jemně zahřejte. Docílíte tak jeho lepších účinků.

Kvalitní esenciální oleje

Označují se mnohdy také jako éterické oleje a vznikají díky destilaci některých charakteristických vonných rostlin. Typické jsou vysokou koncentrací, takže si můžete být jistí maximálními možnými účinky. Pomohou také k fyzické úlevě a uklidnění při stresových situacích. Ve vysoké koncentraci proto esenciální oleje zpravidla nesmí přijít do styku s pokožkou.

Jaké konkrétní oleje se vyplatí?

Jmenovat jich lze spousty. Klasiku představuje hlavně arganový olej na vlasy. Pomáhá v jejich regeneraci a samozřejmě i v podpoře elasticity vlasů. Ostatně výborný je v tomto ohledu také keratin na vlasy. Zapomenout nelze ani na avokádový olej pro hydrataci pokožky hlavy. Vlasové folikuly posiluje jojobový olej a lesk dodá vlasům konopný olej. Chcete-li lesklejší vlasy, není od věci vsadit na olivový olej.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button