Prevence

6 způsobů, jak chránit vaše dítě před obezitou

Existuje několik opatření, které můžete pro ochranu vašeho dítěte před obezitou udělat. Není to nic těžkého ani finančně náročného, nejde o žádné pilulky, ani diety, ale o změnu životního stylu a učení dětí novému přístupu k jídlu. 

Začněte den zdravou snídaní

Osvědčená stále opakovaná pravda: zdravá snídaně je základem vašeho dne. Sami si vzpomeňte, jaký je váš den, pokud se ráno zdravě a vydatně nasnídáte. Máte energii na celé dopoledne a práce vám jde lépe od ruky. Pravidelná zdravá snídaně snižuje riziko dětské obezity. Bez řádné snídaně se děti ve škole budou cítit unavení a brzy jim dojde energie. Na svačinu si dopřejí kalorickou bombu a jsou znovu unavení, jelikož jim příliš stoupne hladina cukru v krvi.

Připravujte domácí svačiny

Místo peněz na svačinu dětem dopřejte zdravou domácí svačinku, kterou si děti zamilují. Díky domácím svačinám se vyhnete tomu, aby si vaše dítě k svačině koupilo sladkou tyčinku, brambůrky či slazenou sodovku.

Sportujte se svým dítětem

I když sport zrovna nemilujete, co byste neudělali pro své děti. Dítěti byste měli jít příkladem a tím, že s ním budete sportovat ho učíte lásce k pohybu a ke sportu. Vezměte ho pravidelně na výlet, do bazénu, na fotbal či jógu. Nechte dítě vybrat, jaký sport ho bude bavit.

Vařte se svým dítětem

Zapojte své děti do vaření. Tímto jednoduchým způsobem získáte pomocníka do kuchyně, naučíte své dítě vařit a ono od vás okouká, z čeho vaříte, jaké ingredience používáte a co je zdravé. Vytváříte v něm zdravé návyky, co se týká stravy.

Omezte čas u PC a televize

Ač se to nemusí vašemu dítěti líbit, omezte mu jeho čas u televize a počítače. Důležité je, ale abyste dětem jen nezakazovali, ale ukázali jim, jak jejich volný čas mohou trávit, ať už je to četbou, procházkou, vyráběním, hrou, malováním, vařením atd. Je jen na vás, co vaše děti naučíte.

Podporujte své děti

Naučte se své děti podporovat ve věcech, které je baví. Pokud jim zrovna nejde hokej a fotbal, dopřejte jim třeba slacklinu nebo parkur. Důležité je, aby věděly, že ve vás mají podporu a k pohybu a svému životu byly otevření. Čím více jim dáte příležitostí, tím budou šťastnější a jejich život naplněný pohybem, zdravou stravou, pobytem venku a mnoha přáteli. To vše tvoří prevenci proti obezitě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button