Přírodní léčbaZdraví

8 nejlepších čajů pro léčbu bolesti v krku

Čaj pro bolest v krku je populární a účinný způsob, jak snížit zánět a upokojit podrážděné dýchací tkáně bez ohledu na jejich příčinu.

Existuje mnoho příčin bolesti v krku, může to být často velmi rušivé a může snížit vaši schopnost jíst, pít, mluvit nebo spolknout. Můžete si vzít jakýkoliv lék nebo uklidňující prostředky pro bolest v krku, ale jedna z nejoblíbenějších možností je pít čaj.

Výhody čaje pro bolest v krku

Pokud se rozhodnete pít čaj pro bolest v krku, získáte řadu rychlých přínosů, včetně snížení zánětu a eliminace infekcí, mezi jinými.

Zánět a bolest

Teplé uklidňující tekutiny vyrobené ze silných bylin mohou často mít analgetické a protizánětlivé vlastnosti, což pomáhá rychle uklidnit nepříjemné pocity související s tímto stavem.

Imunitní systém

Mnoho čajů je nabitých antioxidanty, které mohou podporovat imunitní systém a pomáhají eliminovat bakteriální nebo virové patogeny, které způsobují základní onemocnění.

Vykašlávání

Některé čajové odrůdy jsou známé, že vylučují sloučeniny, které způsobují vykašlávání, což pomáhá vyčistit hlen z vašeho dýchacího systému.

Nejlepší čaje pro bolest v krku

Nejlepší čaje pro bolest v krku jsou čaj z heřmánku, čaj z Jilmu plavého, bílé čaje, čaj z lékořice, čaj z jablečníku, čaj z kurkumy, zelený čaj a mátový čaj, mimo jiné.

Heřmánkový čaj

Jeden z nejoblíbenějších čajů po celém světě, heřmánkový čaj je známý tím, že snižuje zčervenání a otoky, rychle odstraňuje bolest v krku a pomáhá vyvolávat spánek a relaxaci.

Jilm plavý čaj

Tento konkrétní typ čaje je oblíbený při léčbě nachlazení a chřipky, protože při vystavení vodě tvoří gelovitou látku. Ta může pokrýt vnitřní část krku a uklidnit zánět, což usnadňuje pít a polikat.

Bílý čaj

Stejně jako mnoho jiných čajů je známo, že bílý čaj stimuluje imunitní systém, což urychlí proces hojení a zlepší příznaky bolavého krku.

Lékořicový čaj

Pít tento čaj přináší do těla mnoho různých antioxidantů, které stimulují imunitní systém, stejně jako topické analgetické vlastnosti. Omezte však příjem lékořicový čaj, protože nadměrný příjem může způsobit problémy s toxicitou.

Jablečníkový čaj

Tento čaj je dobře známý tím, že způsobuje vykašlávání, což znamená, že může vyčistit nadbytek hlenu ve vašem systému. To je místo, kde mohou patogeny prospívat a množit se, takže vyčištění těchto traktů urychlí proces hojení a zmírní bolesti v krku.

Mátový čaj

Uklidňující a osvěžující povaha tohoto čaje pomůže vyčistit vaše dutiny a vyvolat kašel a vykašlávání, což povede k rychlejšímu zvládnutí a odstranění infekce.

Čaj z kurkumy

Čaj z kurkumy je plný antioxidantů, stejně jako aktivní složka kurkumin, která je známa ke snížení zánětu a neutralizaci patogenů a infekcí. Tento čaj také může poskytnout analgetické účinky lokálně na tkáně krku.

Zelený čaj

Nabitý katechinem a jinými působivými antioxidanty může zelený čaj stimulovat imunitní systém a současně minimalizovat bolest a nepohodlí bolavého krku, zatímco je řešena základní infekce.

Rizika pití čaje pro bolest v krku

Pokud máte běžné nachlazení nebo chřipku, pití čaje je skvělý nápad, ale může způsobit některé nežádoucí účinky, jako je úzkost, problémy se spánkem, gastrointestinální potíže nebo alergické reakce. Obsah kofeinu v některých čajích by měl být vzat v úvahu a zatímco oproti kávě má méně kofeinu, může mít stále nežádoucí vedlejší účinky. Těhotné a kojící ženy by měly také mluvit se svým lékařem před použitím čaje jako prostředku proti bolesti v krku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button