HubnutíJídlo

Cheat day vám může dopomoci k hubnutí

Jste unaveni z toho, že jíte zdravě po celou dobu a potřebujete přestávku? Jak se ukázalo, cheat meals vám skutečně pomůže držet se zdravé výživy, ale pouze pokud si příliš nedopřejete své oblíbené lahůdky.

Ano, jíst zdravou výživu je důležité pro udržení vašeho těla ve formě a zlepšení celkové kondice. Ale většina diet vyžaduje, abyste snížili cukr a kalorie, což znamená vzdát se některých svých oblíbených jídel. Jenže ta sýrová pizza a hamburger jsou tak lákavé.

Každý si zaslouží přestávku, dokonce i vaše strava. Ve skutečnosti den, kdy si budete dopřávat nezdravá jídla (cheat day), vám může skutečně pomoci soustředit se více na váš zdravý životní styl. Nebudete mít zbytečné chutě, které vás nutí přejídání.

Cheat day bez viny

Většina z nás se cítí provinile, když sní cheat jídlo. Cheat jídla jsou o tom, že si dáte vypočítané a plánované povolení porušit přísná dietní pravidla, která jste dodržovali. Cílem je dopřát si krátké období požitku, abyste si odpočinuli od své stravy a nejedli něco, co by mohlo sabotovat vaše fitness plány. To znamená, že si jednou za čas naplánujete den či jen jídlo, kdy se nebudete omezovat.

cheat food-donut

Dokonce i vaše cheat jídla vyžadují určitou rovnováhu

Stejně jako jsou cheat jídla důležitá a mohou vám pomoci držet se vaší rutiny, je důležité udržet rovnováhu. Dopřát si cheat jídla je dobrá strategie pouze tehdy, pokud je to provedeno správně. Například, pokud si dopřejete cheat jídla příliš často, vaše riziko návratu k předchozím stravovacím návykům se zvýší. Chcete-li tomu zabránit, dodržujte pravidlo 80/20. Dodržování tohoto pravidla vám pomůže lépe organizovat cheat jídla a nevracet se zpět do svých dnů přejídání. O co tedy jde?

Pravidlo 80/20 zahrnuje dodržování stravy, která se skládá z 80 procent výživných jídel a 20 procent cheat jídel. Takže si v podstatě dovolujete mít svobodu dopřát si své chutě natolik, abyste nedovolili, aby to zničilo váš dietní plán.

Cheat day není totéž jako emoční přejídání

Zatímco cheat days vám umožní dopřát si své oblíbené lahodné lahůdky, neznamená to, že byste měli celý den přejídat. Držte se jednoho cheat jídla, jednoho cheat dne. Měli byste plánovat své cheat jídlo podle vašich zdravotních cílů.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button