Prevence

Toto vám doktoři neřeknou: Vedlejší účinky léků, které nejspíše často požíváte

Jedny z nejsmrtelnějších léků, neuroleptika, jsou běžně předepisovány na stavy jako schizofrenie, bipolární porucha a vážně deprese. Jsou také předepisovány na „ne-titulované“ zdravotní stavy, například mírné poruchy nálad či každodenní starosti.

Ukázalo se, že populární neuroleptika Seroquel (Quetiapine fmarate), Abilify (aripiprazol), Risperdal (Risperidone) a Zyprexa (olanzapine) zvyšují hladinu cukru v krvi, tuků a cholesterolu a leckdy způsobují i obezitu.

O to více znepokojující jsou dlouhodobé neurologické a mozkové poškození, která mohou být důsledkem braní neuroleptik. K tomu ještě můžeme zmínit vysoké riziko metabolického syndromu, který může způsobovat vážné zdravotní problémy jako kardiovaskulární nemoci nebo cukrovku.

Neuroliptika jsou tak nebezpečná, že studium zveřejněné v časopise British Medical Journal je prohlásilo za více smrtelné než terorismus.

5. Opioidní tabletky tlumící bolest

Farmaceutické léky byly oficiálně prohlášeny za hlavní příčinu smrti v Americe. Vedoucí funkci mají právě opioidní pilulky na tišení bolesti jako Vicodin (hydrocodone bitartrate a acetaminophen), OsyContin (oxycodone HCl), Percocet (osycodone a acetaminophen), kodein a morfium.

Podle studií Brandeiské univerzity v Massachusetts, lékařské recepty na bolest tišící pilulky jsou dnes zodpovědné za větší počet smrtelného předávkování než jak je tomu s heroinem nebo kokainem.

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí vyhlásilo epidemii v reakci na zvyšující se množství předepisovaných léků proti bolesti se smrtelnými následky.

6) Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI)

Antidepresiva Prozac (Fluoxetine, Zoloft (Sertraline, / axil (Paroxetine) a Lexapro (escitalopram) jsou mezi námi už léta. Nicméně nebezpečí jejich užívání dostává typicky mnohem méně pozornosti než by si zasloužilo.

Vedlejší účinky, včetně zvýšených sklonů k sebevraždě, sexuální dysfunkci, gastrointestinální krvácení a srdeční onemocnění, jsou jen malým kouskem ledovce, když mluvíme o vedlejších účincích SSRI.

V některých případech mohou SSRI v podstatě zhoršit depresivní stavy, což může u některých jednotlivců vést k násilí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Předchozí stránka 1 2

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button