Krása

Dopřejte si medovou péči a rozlučte se s akné

Med je dokonalým darem od včel, které se pro něj musí řádně nadřít. Pro nás je důležité si tohoto daru vážit. Med je dokonalý nejen pro svou chuť, ale také pro léčivé účinky, které má na náš organismus, a to nejen zvnějšku, ale i pokud ho pravidelně konzumujete. Vyzkoušejte med používat na svou pokožku, má antibakteriální vlastnosti a pomůže vám zbavit se mnoha nedostatků, jako jsou jizvy či akné. Podívejte se dnes na to, jak vám med pomáhá ke krásnějšímu já.

Síla medu

Med je skvělou přísadou především pro vaší pokožku. Snadno a rychle léčí kožní problémy, jako je akné, suchá místa, tmavé kruhy pod očima či jizvy. Navíc je včelí med běžně dostupný a na rozdíl od drahých kosmetických přípravků a procedur je poměrně levný. Pomůže vám zbavit se mnoha kosmetických strastí, které trápí mnoho žen. Med má totiž silné antiseptické, antibakteriální, antioxidační, protizánětlivé a hydratační vlastnosti, které zlepší zdraví vaší pokožky.

Med vás zbaví jizvičekhoney-823614_960_720

Jizvy na obličeji vznikají nejčastěji po špatně vyléčeném akné. Med vám pomůže se těchto jizviček zbavit. Pomůže vám k lepšímu hojení.

Oživuje vzhled pleti

Med oživí vzhled vaší pokožky, urychluje hojení jizev a je vhodný i pro citlivou pokožku. Stačí smíchat trochu včelího medu s extra panenským kokosovým olejem a směs vmasírovat do vaší pokožku, masku překrýt teplou tkaninou a nechat působit do doby, dokud nebude studená. Tento proces opakujte každý den, pokud se chcete jizviček rychle a efektivně zbavit.

Léčí lupenku

Lupenka je autoimunitní onemocnění, které postihuje kožní buňky a projevuje se příznaky jako je zarudnutí, svědění a tvorbou puchýřků. Med vám pomůže zklidnit zanícené oblasti a chránit je před infekcemi. Podle studie z roku 2003 lokální aplikace medu na postiženou oblast léčí dermatitidu. Smíchejte lžičku medu, olivového oleje a včelího vosku v misce, přihřejte, aby se včelí vosk roztál. Následně směs míchejte, dokud se neochladí. Takto si vyrobíte jemný krém, ten aplikujte na postiženou oblast každý den.

Hojí rány

Díky svým silným antibakteriálním vlastnostem je med schopný léčit i drobné řezné rány a jiná zranění. K léčbě drobných ran naneste tenkou vrstvu medu a přikryjte látkou. Nechte delší dobu působit a následně očistěte vlhkým hadříkem.

Bojuje proti aknéhqdefault

Výskyt akné může mít mnoho příčin, ať už je to z důvodu hormonální změny, stresu či nedostatečného čištění pleti. Pravidelná medová péče však účinně akné léčí a preventivně bojuje proti vzniku kožní infekce. Naneste med na postiženou oblast. Nechte 30 minut působit a následně opláchněte vlažnou vodou. Vytvořit si můžete také směs z jedné polévkové lžíce medu a skořice. Tuto směs aplikujte na obličej a po 5 minutých smyjte.

Zpomaluje proces stárnutí

Med je vynikajícím zdrojem antioxidantů, které chrání vaše tělo před volnými radikály. Med udržuje pokožku hydratovanou a zářivou. Smíchejte trochu medu a čerstvé citronové šťávy ve stejném množství. Směs aplikujte na obličej a dekolt a nechte masku vsáknout. Následně opláchněte zbytky masky teplou vodou. Opakujte tento postup několikrát týdně pro dosažení lepších výsledků. Další možností je maska z medu a avokáda. Smíchejte 2 polévkové lžíce medu a dužinu z avokáda, rozetřete na obličej a krk a po 30 minutách umyjte vlažnou vodou. Masku používejte jednou týdně.

Zastaví vypadávání vlasů

Med účinně zastavuje proces vypadávání vlasů a stimuluje růst nových vlasů. Vyzkoušejte masku na vlasy. Stačí smíchat med a šťávu z cibule. Masírujte směsí vlasové kořínky. Následně nechte 30 minut působit. Postup opakujte dvakrát týdně. Další možnost vám nabízí kombinace medu a jogurtu. Masku naneste do vlasů a nechte působit 30-40 minut a následně omyjte vlasy jako vždy. Masku nanášejte 3x týdně.

Pečuje o vaše ruceflower-8539_960_720-1

Suché a drsné ruce trápí mnoho z nás. Med vám v tomto případě také pomůže. Stačí med vetřít do rukou a nechat účinkovat po dobu 10-15 minut. Poté med omyjte a ruce natřete hydratačním krémem. Smíchat můžete také trochu medu a glycerinu, který efektivně pečuje o vaši pokožku.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button