Krása

Nejčastější chyby, které omezují růst svalů

Jestliže pravidelně cvičíte, ale výsledky přestáváte vidět, je na čase, abyste se zamysleli, jak vypadá vaše rutina a cvičení. Podívejte se na nejčastější chyby, které se u cvičení dělají, a které zamezují dalšímu růstu svalů.

Špatně provedený cvik

Přestavte si scénu. V posilovně cvičí muž, který zvedá na jedné ruce 20 kilovou činku. Přitom ale nestojí stabilně, ale pohybuje se ze strany na stranu jako houpačka ve směru zvedání činky. Ano, jeho biceps pracuje, ale většinu hmotnosti zvedá zbytek těla.

Aby sval správně fungoval, musíte se soustředit na správné provedení cviku. Namáhejte opravdu jen ten sval, který se snažíte posilovat. Pokud váhu nemáte možnost zvednout, radši si vyberte menší hmotnost, abyste cvik prováděli tak, jak se má.

Pokud cvičíte, musíte mít větší příjem bílkovin

Tělo funguje následovně, jakmile začnete cvičit a posilovat, dojde k poškození a trhání svalových vláken. Toto poškození je žádané, protože jedině tak může začít sval růst. Aby se ale zahojil a správně zregeneroval, potřebuje dostatek bílkovin.

Čím více budete tedy cvičit, tím více bílkovin vaše tělo bude vyžadovat. Organismus aktivního sportovce vyžaduje dvakrát více proteinů, než běžný organismus. Je proto často doplňován proteinovými nápoji či tyčinkami.

Tělo po cvičení vyžaduje i odpočinek a regeneraci.

Nedostatek spánku

Stejně jako tělo potřebuje fyzickou aktivitu, vyžaduje i odpočinek na regeneraci. Již několik studií, které byly provedeny, dokázalo jak důležitý spánek je. Dokonce pokud pravidelně posilujete, měli byste dopřát o trochu více spánku, než jste zvyklí. Spánek vám navýší hladinu růstového hormonu, zregeneruje organismus a podpoří správný růst svalů. Ujistěte se proto, že po náročném tréninku spíte kolem 8-9 hodin.

Netrénujte příliš často

Asi vás tato informace nepřekvapuje. Pokud se o cvičení trochu zajímáte, víte, že následující den by část těla, kterou jste cvičili dnes, neměla být zatěžována a měla by regenerovat. Ovšem nová studie prokázala, že pokud posilujete minimálně dvakrát týdně celé tělo, je to mnohem více efektivní, než když chodíte skoro denně do posilovny a jednou cvičíte ruce, podruhé hrudník, jindy nohy. Většinou se k jednotlivým partiím dostanete jednou týdně a efekt není tak velký.

Špatná váha

Jak bylo řečeno v prvním případě, při nesprávném provádění cviků, které omezují růst svalů, může být na příčině vaší stagnace i příliš velká váha, kterou při cvičení používáte. Jakmile je hmotnost nad vaše možnosti, svaly při své práci buď selžou, nebo využíváte na posilování i jiné svaly, než posilujete.

Váha, kterou zvedáte, nesmí být ale ani velmi malá. I když cvik opakujete vícekrát, nedochází k správné poruše svalů, a v důsledku k žádnému růstu.

Správně posilovat a cvičit není tak náročné, jak se může zdát. Je jen potřeba dodržovat pár pravidel. Pokud se ale v informacích ztrácíte, využijte trenéra, kterého každé fit centrum nabízí, nebo vyzkoušejte zajímavé aplikace, které vám v začátcích pomůžou.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button