Jídlo

Jaké jsou výhody zázvoru?

Moderní vědecké průzkumy přišly na to, že zázvor má nespočet terapeutických vlastností. Zázvor má dlouhou historii použití, kvůli schopnosti zmírnění potíží s trávením, jako je nevolnost, ztráta chuti k jídlu a bolest. Je plný minerálů, jako je draslík, mangan, měď a hořčík, a zároveň má vysoký obsah vitamínů A, C a E. Draslík je dobrý pro váš srdeční tep a krevní tlak.

Výhody zázvoru

Pomáhá zmírnit chronické záněty, bolest a migrény

Studie zveřejněná v časopise Cancer Prevention Research ukázala, že přídavek kořene zázvoru podávaného účastníkům snížil zánětové znaky v tlustém střevě během 30 dnů. Tato studie byla provedena na lékařské fakultě University of Michigan.

Snižuje nevolnost a zvracení

Spousta vědeckých studií ukazuje, že 1 gram zázvoru denně může pomoci těhotenským ženám snížit zvracení a nevolnost. Další studie zjistila, že při použití zázvoru se snížilo zvedání žaludku a zvracení o 38%.

Podporuje funkci imunitního systému

Zázvor je osvědčený diaforetikum, což znamená, že může zvýšit pocení. Německé studie zjistily, že pot obsahuje přirozené antibiotikum nazvané dermcidin, které může odvrátit bakteriální, plísňové, virové a mikrobiální infekce.

Přírodní afrodisiakum

Podle studie publikované v časopise African Journal of Biomedical Research mají zázvorové extrakty pozitivní vliv na reprodukční funkce samců potkanů ​​kvůli „silným antioxidačním vlastnostem a androgenním aktivitám“.

Přírodní antidepresivum

Zázvor obsahuje látky, které mají sedativní, tudíž uklidňující, vlastnosti, které mohou velmi zlepšit špatné nálady.

Proti rakovině

Britský časopis o výživě zveřejnil nedávno výsledky americké studie, ve které zázvorový extrakt skutečně zabil buňky rakoviny prostaty, zatímco zdravé prostatické buňky nezemřely.

Není určen k léčbě nebo prevenci onemocnění, ani jako náhrada za léčení, ani jako alternativa k lékařské pomoci. Použití doporučení je na výběr a riziko čtenáře.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button