Jídlo

Top 8 léčivých ovocných a zeleninových džusů

Špatné stravovací návyky a nezdravý životní styl vede ve výsledku k akumulaci nečistot v našem těle, které je potřeba odstranit. Každý kvalitní lékař vám doporučí jako nejlepší cestu konzumaci přírodních zeleninových a ovocných šťáv. Pokud tedy chcete mít lepší pleť, více energie, správné zažívání a celkově lepší život, je tento článek právě pro vás.

Kapusta

Tato zelenina je bohatým zdrojem železa a tak chrání lidské tělo před anémií. Obsahuje také kyselinu listovou, která je velmi prospěšná  pro váš mozek a mimo jiné dokáže i neutralizovat toxiny v těle. I přes jeho intenzivní a často neoblíbenou chuť jsou její zdravotní přínosy skvělé.

Ananas

Toto ovoce je bohatým zdrojem vitamínu C, což je silný antioxidant, který odstraňuje z těla volné radikály spolu s toxickými látkami. Ananas je i plný zdravé vlákniny, která čistí střeva a pomáhá k jejich správné funkci.

Borůvky

Borůvky jsou ovocem s nejvyšší koncentrací antioxidantů. Šťava z tohoto ovoce odstraňuje toxiny z vašeho organismu a udržuje tělo zdravé.

Zelí

Jako jiná brukvovitá zelenina, i zelí je vynikajícím antioxidantem. Obsahuje vysoké procento vlákniny a vody, které mají zásadní význam pro čistící proces střev a preventivně působí proti zácpě.

Celer

Celer je skvělým doplňkem v každé zeleninové či ovocné šťávě. Stejně jako zelí, tak i celer je velmi prospěšný pro trávicí trakt.

Citrón

Citrón se doporučuje jako součást každé šťávy, ať už zeleninové či ovocné. Toto ovoce je jedním z nejlepších detoxikantů vůbec, jelikož je velmi bohatý na vitamín C. Citrón v našem těle také vytváří zásadité prostředí, což znamená, že ho chrání před záněty a mnoha dalšími onemocněními související s nimi.

Mrkve

Šťavy z mrkve jsou oblíbené díky své nasládlé chuti. Obsahují antioxidanty, které odstraňují toxiny z těla a obzvláště populární jsou díky vitamínu A, které prospívá zdraví vašich očí a kůže.

Řepa

Řepa má sladkou až zemitou chuť a je ideální pro odšťavňování. Našemu organismu poskytuje příliv vitamínu C, draslíku a hořčíku. Z řepy nevyhazujete ani listy, které jsou plny vápníku a železa.

Nejideálnějším způsobem, jak do těla dostat co nejvíce zdravých látek, je kombinace těchto přísad. Nemusíte se ale omezovat jen na šťávy, skvělé je i rozmixované ovoce známé pod názvem smoothie, které báječně nahrazují snídaně či svačiny a dodají tělu potřebné látky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button