JídloZdraví

Objevte zázračné účinky limetkové šťávy

Limetka je ovoce proslulé hlavně díky hlavní roli v limetkovém koláči či alkoholových koktejlech. Ale věděli jste, že má i pozoruhodné léčivé vlastnosti? Kolem limetek se v současné době točí celá řada výzkumů a ty nám přinášejí opravdu neskutečné výsledky. Výzkum z National Library of Medicine dokázal, že limetka dokáže značně pomoci při hojení a bojovat proti smrtelným nemocem.

Léčivé účinky limetky

Srpkovitá anémie

Podle mezinárodní zdravotnické organizace postihuje srpkovitá anémie asi 150 000 lidí. Stejně jako se dědí barva pleti a vlasů, tak se dědí i srpkovitá anémie. Zajímavostí je, že toto onemocnění převládá u lidí pocházející z afroamerických rodin. Výzkum zjistil, že limetková šťáva dokáže o 50% snížit bolestivé stavy, o 46% zmírnit horečky a 5% pacientů zachránit před hospitalizací. Nejúčinnější je limetová šťáva především u dětských pacientů.

Malárie

Parazitární onemocnění přenášené komáry způsobuje ročně 660 000 úmrtí. K léčbě onemocnění jsou používány vysoce toxické léky. Nicméně nedávná studie zjistila, že limetková šťáva značně podpoří účinnost léku proti malárii a  zastavuje toto onemocnění.

Rakovina slinivky

Rakovina slinivky je známá pro svou velmi komplikovanou léčbu. Studie ale zjistily, že limetková šťáva dokáže proti této rakovině bojovat a zastavovat proces dalšího tvoření rakovinotvorných buněk.

Odvykání kouření

I když jde v dnešní době kouření do pozadí a trend kouření stále více naši společnosti opouští, úmrtí v důsledku tohoto zlozvyku jsou stále ve vysokých číslech. Proto je termín „přestat kouřit“ je stále aktuální téma. Klinické studie srovnávaly nikotinové žvýkačky a limetkovou šťávu a zjistilo se, že čerstvá šťáva z tohoto nazelenalého citrusu může být účinně použita jako pomůcka při odvykání.

To, že je limeta plná důležitých vitamínů a živin, není žádná novinka. Ovšem to, že dokáže léčit i tak závažné choroby, je opravdu něco úžasného.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button