Hubnutí

Jaké zimní sporty vám pomohou účinně zhubnout?

Mnoho z nás přes zimu nabere nějaké to kilo navíc, důvodem nejsou jen vánoční svátky, ale také nedostatek pohybu. Během zimy se nám nechce příliš ven, raději se držíme doma v teple. Avšak i přes zimu si můžete užívat sportovní radovánky, které vám pomohou účinně zhubnout. Navíc během zimy spalujete mnohem více, jelikož tělo bojuje termoregulací s okolní zimou a s výdejem energie. V dnešním článku se podíváme na sporty, které vám v zimě pomohou zhubnout.

Bruslení

V zimě si můžete užívat zamrzlého rybníku či umělého kluziště. Bruslení je navíc skvělým prostředkem, jak tvarovat stehna a zadek. Samozřejmě musíte bruslit minimálně hodinu a aktivně. Taková hodina strávená bruslením vám může dopřát snížení denního příjmu kalorií až o 1900 kJ, což už je celkem kupa jídla. Navíc díky bruslení zpevňujete tělo a trénujete rovnováhu.

Běžkování

Jedním z neoblíbenějších zimních sportů, zvláště při krásném počasí, je běh na lyžích. Při něm vydáte opravdu velké množství energie. Běž na lyžích celkově zlepšuje vaši kondici, posiluje také ruce a nohy. Skvělé je, že běžkování si mohou dopřávat lidé všech věkových kategorií, jelikož je celkem šetrné pro kloubní aparát. Během hodiny aktivního běžkování můžete spálit 2000-5000 kJ, záleží na vaší aktivnosti a metabolismu. Díky běhu na lyžích si protáhnete celé tělo a podporuje zdraví kardiovaskulárního systému.

Sjezdové lyžování

Tento sport je oblíbeným podobně jako běh na lyžích, i když již více zatěžuje kloubní aparát. Za hodinu sjíždění kopců můžete zhubnout až 2100 kJ. Vše záleží na vašem tempu. Abyste při sjezdu opravdu hubli, musíte si dopřát vysoké tempo lyžování. Posilujete svou kondici, zádové a stehenní svaly. Nejúžasnější na běžkování a lyžování je to, že jste stále na dokonale čerstvém vzduchu, hýbete se a zároveň relaxuje v propojení s přírodou.

Svižná chůze

Pokud nejste příznivci ani běhu na lyžích, ani sjezdovému lyžování a obáváte se ledu při bruslení, dopřejte si alespoň svižnou chůzi. Za hodinu svižné procházky můžete zhubnout 500-1800 kJ. Dochází k pozvolnému hubnutí, ale celkovému zlepšení kondice. Chůze je skvělá i pro starší osoby, i osoby trpící nadváhou. Je dobrým začátkem v pohybové aktivitě a cestě k hubnutí. Chůze celkově posiluje a pomáhá v tvarování vaší postavy. Jelikož je chůze nejpřirozenějším pohybem, příliš nezatěžuje klouby, mohou si ji dopřát i osoby s problémy s kardiovaskulárním systémem či trpící cukrovkou. Abyste hubli a vaše tělo prohlubovalo svou kondici, měli byste si dopřát alespoň 40 minut svižné chůze denně.

Plavání

V zimě je skvělou volbou také čas strávený v bazénu plaváním a relaxací. Plavání vás skvěle protáhne,vířivka uvolní a horká pára zahřeje. Za hodinu plavání můžete spálit dokonce 1800-2500 kJ. Plavání přispívá k tvarování postavy, zvyšuje kondici a posiluje zádové svalstvo. Podobně jako chůze je plavání vhodné pro osoby, které trápí obezita. Nezatěžuje totiž klouby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button