Přírodní léčba

Jasmínový olej: Zlepší vaši náladu, zbaví vás stresu a pečuje o zdraví vlasů

Jasmínový esenciální olej je získáván z nádherných květů jasmínu. Je přírodním prostředkem, který zlepšuje náladu, zbavuje vás stresu a pomáhá vyrovnávat hladinu hormonů. Jasmínový olej má však příznivý vliv i na vlasy a pokožku, kterou vyživuje. V Asii, především v Indii a Pákistánu je používání takovýchto typů olejů každodenní rutinou u žen i mužů. Dopřejte si i vy příznivé účinky jasmínového oleje.

Jasmínový olej posílí vaše vlasy

Pravidelnou masáží vlasů a pokožky jasmínovým olejem podporujete růst vlasů a jejich regeneraci. Jasmínový olej zpevňuje struktury vlasového vlákna. Jasmínový olej má však spoustu pozitivních vlastností týkajících se nejen zdraví vašich vlasů, ale je označován také za silné afrodiziakum a pomůže na ženské problémy, podporuje průtok krve a pomůže vám se také zbavit stresu. Jasmínový olej by vám doma v žádném případě neměl chybět.

Na depresi a úzkost

Jasmínový olej pomůže při pocitech smutku či depresi. Použít jej můžete lokálně přímo na pokožku, do které jej vmasírujete nebo ho přidáte do své aromalampy. Jasmínový olej působí jako stimulační a aktivační prostředek na váš mozek a pomáhá zlepšit náladu.

Silné afrodiziakum

Již v dřívějších dobách byl jasmínový olej velmi ceněn jako afrodiziakální prostředek, který navozuje pocit vzrušení, tedy zrychlené dýchání, zvýšenou tělesnou teplotu a podporuje oběh krve. Po užití jasmínové oleje se budete cítit bdělejší a energičtější.

Zlepšuje imunitní funkce

Skvělé také je, že má jasmínový olej antivirovou, antibiotickou a antifungální (působící proti houbám) vlastnost. Díky tomu podporuje vaše imunitní funkce a chrání vás proti nemocem. Dříve býval jasmínový olej používán jako léčivo pro boj s hepatitidou, vnitřními infekcemi, nemocemi dýchacích cest a kožními chorobami, především v Thajsku, Číně a dalších asijských zemí. Aplikovat jej můžete přímo na kůži, na zanícené místo, podporuje totiž hojení ran.

Pomoc při nespavosti

Jasmínový olej pomůže i s problémy se spánkem. Nemůžete večer usnout? Stále se převalujete a nevíte, jak zabrat? Rozprašte ve svém pokoji jasmínový olej promíchaný s vodou. Jasmínový olej uklidňuje a může působit i jako přírodní sedativum. Jen si představte, jak se cítíte, když pijete jasmínový čaj. I vůně jasmínového oleje uklidňuje. Pokud navíc zkombinujete jasmínový olej a levandulový olej, vznikne vám kombinace, která vás zaručeně uspí.

Snižuje příznaky menopauzy

Používání jasmínového oleje jako aromaterapeutické léčby či aplikace přímo na kůži, pomáhá snižovat emocionální a fyzické příznaky menopauzy. Studie ukazují, že po osmi týdnech užívání jasmínového oleje dochází ke zlepšení nálady a zmírňují se příznaky spojené s menopauzou, jako jsou návaly horka, bolesti a deprese.

Pomůže při PMS

Studie ukazují, že jasmínový olej patří do skupiny esenciálních olejů, které pomáhají vyrovnávat hladiny hormonů působením fytoestrogenu, složek rostlin s fenolickou strukturou podobnou estrogenu. Hodí se vám tedy i při snížení projevů PMS, popřípadě při dalších hormonálních problémech. Jasmínový olej můžete inhalovat, abyste snížili příznaky PMS, jako je bolest hlavy či žaludeční křeče, naopak vmasírování do pokožky pomáhá proti tvorbě akné.

Zvyšuje koncentraci

Jasmínový olej účinně uklidňuje ve větších dávkách, ale také povzbuzuje vaše soustředění. Jelikož zvyšuje srdeční frekvenci a celkové prokrvení, má pozitivní vliv i na mozkovou aktivitu a podporuje schopnosti učení. Přidejte jasmínový olej do své koupele.

Podporuje zdravou pleť

Jasmínový olej má na pleť samé pozitivní účinky. Revitalizuje suchou kůži, má anti-aging vlastnosti, snižuje riziko vzniku zánětu a pomůže i na lupénku. Přidat jasmínový olej můžete do svého pleťového a tělového krému či do sprchového gelu. Preventivně se budete chránit před vznikem suché pokožky, vráskám a akné.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button