JídloPrevence

Jezte dva banány denně a uvidíte, jaké výhody vám to přinese

Máte rádi banány? Banány jsou chutné tropické ovoce obsahující 3 přírodní cukry – sacharózu, fruktózu a glukózu. Obsahují vysoké množství vlákniny a jsou okamžitým energetickým impulsem, působí ihned poté, co je sníte.

Dokážete si představit, co se stane, když budete jíst 2 banány denně? Podle lékařské studie odborníci zjistili, že 2 banány mohou poskytnout dostatek energie pro intenzivní 90 minutové cvičení! I to je důvod, proč je banán oblíbeným ovocem mnoha sportovců.

Banány jsou velmi zdravé a mimo energetické vzpruhy jsou také dobré k léčbě různých potíží. Přidejte banány do svého jídelníčku každý den. Po tomto článku se na ně budete zcela jistě dívat úplně jinak.

Zde je důvod, proč byste měli jíst 2 banány každý den:

Deprese

Lidé, kteří trpí depresí nebo úzkostí by měli jíst banány každý den. Podle průzkumu se lidé pravidelně konzumující banány cítí o dost lépe. Je to pravděpodobně dáno tryptofanem, což je protein, který se v těle přeměňuje na serotonin. Serotonin má za následek zlepšení vaší aktuální nálady.

Anémie

Lidé, kteří trpí anémií by měli jíst banány každý den, protože obsahují velké množství železa. Železo stimuluje produkci hemoglobinu v krvi.

Krevní tlak

Banány jsou plné draslíku a neobsahují sůl. Jsou tedy perfektním jídlem na vysoký krevní tlak. The United States FDA – Food and Drug Administration vydalo oficiální prohlášení o tom, že banány mohou snížit riziko vzniku cévní mozkové příhody a snížit vysoký krevní tlak.

Zlepšení mozkových funkcí

Nedávná studie zjistila, že banány mohou zvýšit mozkové funkce a studenty tak učinit čilejšími. 3 banány denně vás nastartují k úspěšnému složení zkoušek.

Zácpa

Banány obsahují vysoké množství vlákniny, což v praxi znamená i prevenci zácpy. Bez použití jakýchkoliv projímadel si váš organismus může navyknout na využití banánů ke snazšímu vyprázdnění.

Kocovina

Recept na kocovinu z banánů zní: „Smíchejte med, banán a trochu mléka.“ Banánový koktejl je na kocovinu jako dělaný. Proč? Banán totiž zklidňuje podrážděný žaludek, doplněním cukru z medu získáte energii a mléko vás bude hydratovat.

Pálení žáhy

Banány jsou proti kyselosti účinnou zbraní. Velmi snadno mohou porazit pálení žáhy. Zabráníte tak i ranním nevolnostem.

Bodnutí komárem

Nemusíte používat drahé prostředky k tišení ran po bodnutí hmyzu. Ideální je na toto místo přiložit banánovou slupku a pěkně s ní potřít postiženou oblast. Banánové slupky snižují otok, podráždění a po jednom dni uvidíte výsledky.

Balzám na nervy

Banány mají i vitamíny, zejména poté vitamín B – uklidňuje nervový systém. Nedávná studie provedená skupinou výzkumníků v Rakousku zjistila, že stres v práci dělá i to, že lidé konzumují spoustu kalorických čokolád. Když vás zachvátí panika, uklidněte se tím, že si dáte banán. Je lehký a nízkokalorický.

Vředy

Banány jsou krásně hladké a měkké ovoce, které léčí mnoho střevních problémů. Neutralizují kyseliny a snižují podráždění žaludku tím, že jemně obalí jeho stěnu.

Regulace teploty

Banány jsou účinnými regulátory tělesné teploty. Spoustu žen v Thajsku konzumuje banány v těhotenství i z toho důvodu, aby se jim narodily děti s normální teplotou.

Jak tedy můžete vidět, banány zvyšují energetickou hladinu, zlepšují náladu, regulují vysoký krevní tlak, zvyšují mozkové funkce a mají i další výhody. Oproti jablku obsahuje banán 5 krát více vitamínu A, 4 krát více bílkovin, 2 krát více sacharidů, 3 krát více fosforu a také 2 krát více železa a jiných minerálů a vitamínů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button