Babské radyPřírodní léčbaRecepty

Med a zázvor – bojovníci silnější než antibiotika

Období chřipek a nachlazení je tu! Letos ale nemusíte týden proležet v posteli a ještě do sebe cpát nezdravá antibiotika, které vám v zažívacím systému nadělají pěknou paseku. Vsaďte letos na bojovníky z přírody – med a zázvor!

Nedávné výzkumy potvrdily, že kombinace těchto dvou přírodních léčiv dokáže zázraky – umí zničit i tak agresivní bakterie jako jsou například E-coli, MRSA nebo bakterie způsobující zápal plic. Tyto bakterie se navíc vyznačují silnou resistencí oproti klasickým antibiotikům, a stále se tak vůči nim musí bojovat novými a novými prostředky.

Vědci zjistili, že kombinace medu a zázvoru proti těmto bakteriím zabírá vůbec nejlépe – a zároveň je to i lék pro naše tělo nejpřirozenější a dostupný skutečně pro každého. Při pokusech se všemi zmíněnými typy bakterií se ukázalo, že ani nejsilnější dnes vyvinutá antibiotika nezabírají tak dobře jako med a citron! Už tedy tušíte, že doma běžně míváte neuvěřitelně silného bojovníka proti různých nemocem!

Navíc se medovo-zázvorová směs vyrábí zcela jednoduše. Zázvor je třeba jen usušit a pak jej rozdrtit. Následně je zázvorový prášek smíchán s lihem a tato směs se propojí se stejným množstvím medu. Ukázalo se, že je to právě alkohol, který dokáže z obou přírodních složek „vytáhnou“ složky bojujícím s takovou silou proti bakteriím.

Až se tedy příště budete potýkat s nachlazením, ale i o mnoho vážnějším onemocněním, je volba na vás. Můžete nadále důvěřovat farmaceutickým produktům, které vám vytáhnou z kapsy mnohdy i stovky či tisíce korun, anebo dát šanci přírodě. Kořen zázvoru pořídíte za pár desítek korun, sklenice medu nevyjde více než na 100 Kč. A z takového množství už určitě vyrobíte pořádné množství léčivé tinktury!

Tip!

Vytvořte si lék do zásoby – smíchejte med, zázvor, alkohol (ideálně slivovici) a přidejte pár kapek citrónu. Tuto směs vlijte do skleněné láhve a skladujte až 3 měsíce. Na celou zimu pak máte vystaráno.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button