Přírodní léčbaReceptyZdraví

Nápoj, který pročistí vaše játra a zajistí detoxikaci organismu

Játra jsou nejvíce zatěžována negativními vlivy vnějšího prostředí. Právě ona totiž čistí krev a odstraňují z ní toxiny a jiné nebezpečné látky. Vlivem životního stylu ale játra často nestíhají a jsou nadměrně přetěžována.

Pracují-li játra soustavně a bez odpočinku, časem se unaví a toxiny se začnou ukládat v dalších tkáních našeho těla, což může posléze vést ke vzniku nejrůznějších chorob včetně rakoviny.

Ať má život šťávu

Játra je tedy potřeba čas od času také pročistit a ulevit jim od neustálého zápřahu. Budou pak fungovat opět o poznání lépe a ochrání vás před nápory toxinů. Nejúčinnější cestou, jak toho dosáhnout, je pití ovocných a zeleninových šťáv z vyváženým poměrem vitaminů, minerálů a účinných látek, které mají schopnost játra pročistit.

Šťáva z červené řepy k jaterní detoxikaci

Připravte si:

  • 3 bio mrkve
  • 1 bio řepa
  • 2 červená bio jablka
  • 6 listů bio kadeřávku
  • cca 1,5 cm kořene zázvoru
  • 1/2 bio citronu

Postup:

Všechny ingredience omyjte a oloupejte a vložte je do odšťavňovače. Nápoj poté důkladně promíchejte a ihned konzumujte. V lednici jej můžete v dobře uzavřené nádobě skladovat několik dní.

Proč tyto ingredience?

Červená řepa a mrkev mají neobyčejně vysoký obsah rostlinných flavonoidů a beta-karotenu. Tyto látky stimulují činnost jater.

Jablka mají vysoký obsah pektinů, a proto již sama o sobě dokáží výborně čistit trávící systém. Ulevují tak játrům, protože na sebe částečně přebírají jejich práci.

Kadeřávek je jako každá jiná listová zelenina silným antioxidantem. Neutralizuje zejména jedovaté kovy a pesticidy, a tak zlepšuje celkový stav organismu.

Zázvor umí zatočit nejen s rýmou a nachlazením, ale i žaludečními vředy, které jsou způsobeny nedostatečnou filtrací toxinů ve stravě.

Citron, jak známo, obsahuje velké množství vitamínu C, který je schopný přeměňovat toxické látky na látky rozpustné ve vodě. Tím odstraňuje jejich odvádění z těla prostřednictvím moči a potu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button