Babské rady

Našli jste v kuchyni moly? Zbavte se jich rychle a nadobro

V řadě suchých potravin se dobře daří těmto malým motýlkům, kteří nám dokážou pořádně znepříjemnit život. A množí se skutečně rychle – takže jejich likvidace je někdy zdlouhavá a téměř nemožná.

Jak si s moly poradit?

Především dobře skladujte potraviny. Ideálně ve skleněných a uzavíratelných nádobách. V takovém případě prakticky znemožníte molům proniknout k potravě.

Pokud tedy najdete po bytě poletovat byť i jen jediného mola, buďte si jisti, že někde jsou i jeho larvy. Prohledejte hlavně sypké potraviny jako mouka, cukr, ovesné vločky či rýži.

Další možností je využít odpuzující sílu česneku. Jednoduše jej rozkrojte a vložte dovnitř kuchyňských skříněk. Silný zápach moly odežene. Podobný efekt má i mátový olej nebo ocet.

Jsou zde zdravotní rizika?

Moli sami o sobě nebezpeční nejsou. Nepřenášejí obvykle ani žádné nebezpečné nemoci, takže jejich přítomnost ve vašem domě nemusí být nijak alarmující záležitostí. Přesto je na místě zbavit se jich co nejrychleji.

Není totiž nic příjemného jíst potraviny, které předtím obýval takový hmyz a navíc rychlost jejich množení je taková, že se ani nenadějete a z pár molů budete mít doma brzy celou armádu. A to už jistě není nic příjemného, hygienického ani estetického.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button