Babské rady

Posypat si matraci sodou? Ano! Řekneme vám, proč

Dnešní obchody nabízí regály plné různých čistících prostředků roztodivných barev a použití. Nikdo už vám ale neprozradí, jak nebezpečné mohou pro náš organismus být. Často jsou velmi toxické a při dlouhodobém používání dokonce karcinogenní.

My vám ale poradíme recept na jednoduchý, účinný a přitom zcela bezpečný čistící prostředek! Můžete jej použít k údržbě matrací, koberců nebo čalouněného nábytku.

Matrace

V posteli trávíme podstatnou část z našeho života. Pro většinu z nás je to také jedno z nejoblíbenějších míst vůbec. Proto se vyplatí postel udržovat v čistotě a bez roztočů. Skvělým způsobem jak bezpečně a snadnou odstranit všechny nebezpečné bakterie je použít sodu.

Postup je velmi jednoduchý: nejprve celou matraci pořádně vysajeme a pak si připravíme síto s malými otvory. Pomocí síta poprášíme celou matraci jedlou sodou. Necháme několik hodin působit a pak opět vysajeme. Soda mezitím absorbuje všechny nečistoty, prach i roztoče a spolehlivě vaši matraci vyčistí.

Koberec či čalouněný nábytek

Podobně můžete postupovat i v případě koberců nebo čalouněného nábytku. Pozor si ale dejte u tmavých barev. Soda totiž může způsobit lehké bělavé zabarvení. Nejprve proto vždy aplikujte na malý kousek a vyzkoušejte, jak půjde soda vysát.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button