Je dost možné, že o účincích už jste slyšeli, ale quinoa mimo to, že blahodárně působí na organismus, působí i na pleť. Jedná se výživový doplněk, který vás nabije vlákninou, ale současně v sobě ukrývá i železo a esenciální aminokyseliny. Je vhodná i pro celiaky. Někdo jí dává přednost před lepivými zrny pšenice, ječmene i žita.
Přírodní složení vhodné na ošetření pleti
Proč je skvělé jí používat na pleť? Zde máte několik důvodů:
Pleť vyžaduje kolagen, jeho nedostatek je spojen s tvorbou vrásek a ochablou pokožkou. Vaše pleť bude pružnější a pevnější, quinoa se o to postará! Nemusíte hned sahat po drahých přípravcích, když vám stejné účinky přinese i quinoa.
Navíc se jedná o přírodní exfoliátor. Vlastní totiž hned několik sloučenin, které inhibují enzym zvaný matrix – metaloproteináza. Tam byl prokázán vliv rozkládání kolagenu a elasticinu. Vědci tak dokázali, že quinoa je svým způsobem pro pokožku prevencí stárnutí díky fytochemikáliím. Více kolagenu rovná se i hladší a pevnější struktura pleti.
Tónuje pokožku a je abrazivní
Vše zní poměrně složitě, ale je to jednoduché – blokací enzymu tyrosinázy snižuje quinoa podporu pigmentace. Kdo má tedy problém s nevzhlednými hnědými skvrnami a chce celkově sjednotit jas pokožky, nechť si dopřeje zázračné účinky.
Quinoa je výborným pomocníkem při odstraňování odumřelých kožních buněk. Ty, jak známo dost často ucpávají póry a vedou k tvorbě akné. Výhodou však je, že quinoa na rozdíl od ostatních peelingů na chemické bázi, nepoškozuje vnější ochrannou vrstvu pokožky – tu nechává bez povšimnutí.
Jak si umýt obličej? Co bude potřeba?
1 šálek vařená quinoa
1 polévková lžíce extra panenský olivový olej
Postup:
Quinoa se vaří asi se dvěma šálky vody 10 – 15 minut, vodítkem by měl být fakt, že zrna jsou měkká. Uvařená quinoa se přesype do misky a nalije se na ní olivový olej. Tak a tímto elixírem si otírejte obličej, jemně masírujte a následně opláchněte vodou. Postup zopakujte jednou za dva až tři dny. Častější používání vede k vysoušení pokožky.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos