Krása

Sezamový olej pro naše vlasy I. – benefity

Sezamový olej je bohatý na antioxidanty a je to čistě přírodní produkt.

Výhody oleje pro vlasy

  1. Omezuje předčasné šedivění

Pokud masírujete vaše vlasy a vlasovou pokožku sezamovým olejem, můžete předcházet předčasnému šedivění. Zachová vašim vlasům přirozenou a dlouhotrvající barvu. Pozor při jeho používání by si měly dát ženy, které mají vlasy světlé, neboť způsobuje jejich tmavnutí.

  1. Podporuje růst vlasů

Sezamový olej zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy a tím podporuje růst vlasů. Také pomáhá léčit chemické poškození a vlasům dodá výživu.

  1. Chrání vlasy před UV zářením

Je to přirozený sluneční blokátor. Vetřením do pokožky hlavy a vlasů získáte přirozenou ochranu proti případnému poškození, které by mohlo nastat během dlouhodobějšího pobytu na slunci. Sezamový olej chrání nejen před škodlivými paprsky, ale také před znečištěným životním prostředím.

  1. Pomáhá v boji proti vším

Další méně známou výhodou sezamového oleje je to, že může, společně s některými druhy esenciálních olejů, pomoci v boji proti vším. Je totiž antibakteriální.

  1. Bojuje s lupy

Masírování sezamového oleje do pokožky hlavy každý večer před spaním pomáhá omezovat výskyt lupů, zklidňuje pokožku hlavy a brání dalšímu zhoršení.

  1. Dodá vlasům lesk

Postačí vetřít 2-3 kapky oleje do dlaní a aplikovat na vlasy. Olej dodá vlasům lesk a bude působit i jako kondicionér.

  1. Revitalizuje poškozené vlasy

Olej má vysoké revitalizační vlastnosti a pomáhá při poškození vlasů tím, že je vyživí.

  1. Pomáhá bojovat proti vypadávání vlasů v důsledku stresu

Stres je jedním z hlavních viníků vypadávání vlasů. Díky svým chladivým účinkům pomáhá olej zbavovat stresu a proto hraje důležitou roli i v boji proti vypadávání vlasů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button