Jídlo

Smoothie bowl aneb snídejte zdravě každý den

Příznivci zdravého stravování a také vegani přichází s novinkou, kterou si dopřávají každý den. Je plná vitamínů, minerálních látek a vlákniny. A o co přesně jde? Jsou to tzv. smoothie bowl, přeložit to můžeme jako misku rozmixovaného ovoce. Smoothie samo o sobě již jistě znáte. Jde o směs ovoce, popřípadě zeleniny, ořechů, rostlinného mléka či semínek, které se rozmixují a podávají se ve skleničce jako vydatný nápoj, který může být svačinkou i snídaní. Smoothie bowl je vlastně hustější smoothie, které je servírováno v misce (proto bowl) ozdobené ovocem, posypané chia semínky, granolou, puffovanou, quinou, mákem, prostě čímkoliv, co máte rádi. Seznamte se se smoothie bowl.

Smoothie bowl18612791115_9e6c7784f6_b

Smoothie bowl si můžete dopřávat z ovoce a zeleniny, které máte nejraději, jen musíte zvolit ty správné kombinace. Použít můžete vše od jablek, přes ananas, hrušky, švestky, listy špenátu, salátu, řepy, celer až po ořechy. Výborná jsou do smoothie bowl také rostlinná mléka. Pokud toužíte po smoothie bowl opravdu hustém, ovoce si nechte předem zmrznout, skvěle tak fungují jahody, maliny, banány či mango.

Proč si dopřávat smoothie?

Takto ovoce a zeleninu konzumuje mnoho příznivců zdravého stravování a je to skvělá verze snídaně pro všechny vegany a vegetariány. Připravíte si ovoce a zeleninu, rozmixujete, nazdobíte a máte opravdu zdravou snídani na světě. Taková smoothie bowl je z čerstvého ovoce, zeleniny, apod., zachovává si tedy všechny vitamíny a minerální látky. Je bohaté na vlákninu a dodá vám dostatek energie. Navíc v rozmixované formě ovoce a zeleninu tělo rychle vstřebává a dodá vám ryhle energii, a proto se hodí jako skvělá svačina či vydatnější snídaně, pokud ho obohatíte o chia semínka, goji či ořechy.

Jak si smoothie bowl ozdobit?

Na vršek rozmixovaného ovoce a zeleniny se hodí opravdu cokoliv. Skvělé jsou zmražené plody malin, borůvek či jahod, čerstvé mango, granola, pufovaná rýže, quinoa, plátky kokosového ořechu, semínka, kešu, chia semínka, rozdrcené celozrnné sušenky, zelený ječmen, banány, brusinky, atd. Záleží jen na vaší chuti.

Recept na smoothie bowl:

Přinášíme vám dva recepty na smoothie bowl v kombinacích, které vás nezklamou.

Zelené smoothie bowl25534482314_2cb84fe583_b

 • 3 menší banány (mohou být zmražené)
 • hrnek ananasu
 • broskev
 • hrnek hroznového vína
 • malé jablko
 • listy špenátu
 • rostlinné mléko (mandlové, rýžové,…)

Stačí vše rozmixovat a dozdobit. Mléko přidáváme podle toho, jak chceme mít smoothie husté.

Banánové smoothie bowl s mangem18906615185_e5ab0fc214_b

 • 150 ml mandlového mléka
 • 1 mango
 • 1 banán
 • 1 hrst malin či jahod

Tento recept je velmi jednoduchý. Vše smíchat a zase dozdobit. Skvěle se hodí kokos, chia semínka, rozdrcené sušenky či arašídy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button