Nezařazené

Starejte se o své orchideje správně. Přináší pozitivní energii do vaší domácnosti

Orchidej je velmi oblíbenou pokojovou rostlinou, která vytváří z obyčejné místnosti útulný prostor. Její květy jsou nádherné, navíc vydrží rozkvetlé po dobu i několika týdnů. Záleží jen na tom, jakou péči své rostlině věnujete. Orchidej je navíc vhodná do každé domácnosti, jelikož přináší pozitivní energii do vašeho domova. Naučte se o orchidej správně pečovat a užívejte si krásy jejich květů.

Pořízení orchideje

Důležité je si řádně prohlédnout rostlinu už při jejím pořizování. Dbejte na to, aby byly především listy rostliny nepoškozené a neseschlé. Kořeny rostliny mohou ze substrátu částečně vyčuhovat, ale nemělo by to být nadmíru. Substrát by měl být také lehce vlhký. Orchideje se většinou prodávají již rozkvetlé, což je pro vás dobře, jelikož vidíte barvu květů a jejich kvalitu. Už to, že rostlina kvete, je dobré znamení.

Pravidelná péče

Orchideje vyžadují podobnou péči jako další pokojové rostliny. Důležité je, je především nepřelévat. Pro orchidej je lepší zvolit místo zalévání máčení rostliny do vody. Pokud zvolíte formu zalévání, stačí zalévat orchidej přibližně jednou za 14 dní. Pokud jsou opravdová horka, zalijte orchidej jednou týdně. Vhodnější je vždy orchideje vyskládat do vany, zašpuntovat vanu a opatrně orchideje osprchovat. Následně je nechte ve vodě namočené po dobu alespoň půl hodiny. Poté vanu vypusťte a nechte orchideje okapat. Následně je vložte do květináčků. Orchideje si takto projdou přírodní sprchou a nasají si vody, kolik zrovna potřebují. Po zalévání totiž mohou být orchideje zbytečně ponořeny do vody a jejich kořeny uhnívají.

Odkvetlé květy

Další péče o orchideje se váže pouze k hnojení, které stačí provádět jednou či dvakrát do měsíce. Rostlinu můžete také stříkat rozprašovačem. Po odkvetení kvítek orchideje samovolně odpadnou. Až ze šlahounu opadají všechny květy, neostřihávejte ho. Ze zeleného šlahounu mohou totiž vyrůst další květy. Odstřihávejte šlahoun až ve chvíli, když již bude mít hnědou barvu a bude seschlý.

Pozitivní energie

Kromě toho, že vám orchideje nádherně vyzdobí byt či dům, přináší do vašeho domova pozitivní energii. Ve vašem domově, i díky květům a barvám, vytváří příjemné pozitivní vlny a přináší dobrou náladu. Jen si to sami představte, kde se budete cítit lépe, v místnosti, kde na stole není ani květina, či když tam bude stát květináč s orchidejí? Orchidej je dlouhověkou rostlinou, kterou můžete předat do dalších generací. Navíc její jemná vůně povzbuzuje dobrou náladu. Orchidej je vhodné pěstovat také v ložnici, jelikož jako jedna z mála rostlin uvolňuje kyslík i v nočních hodinách. Pořízení orchideje je v dnešní době více než snadné. První orchidej by měla být však darovaná, ne koupená. Darujte tedy orchidej svým blízkým a čekejte, zda orchidej také brzy dostanete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button