NezařazenéVitamíny

Recept: Zeštíhlující nápoj, který bojuje proti celulitidě

Celulitida trápí mnoho žen po celém světě. Jde o hrbolatou pokožku, která se nejvíce tvoří v oblasti hýždí a stehen. Běžně ji označujeme jako pomerančovou kůži, kterou velmi připomíná. Celulitida je způsobena zvětšením objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačeny proti povrchu kůže. Tvoří se ďolíčky, které se při zmačknutí kůže ukazují ještě více.

Příčiny vzniku celulitidy

Celulitidou netrpí jen lidé, kteří se příliš nehýbou a žijí sedavým způsobem života. Faktorů, které ovlivňují vznik celulitidy je více, i když pohyb mezi ně bezesporu patří. Velkou roli hrají dědičné dispozice, důvodem je také sedavé zaměstnání, hromadění toxinů v těle, hormonální změny, kouření či nedostatečný pitný režim. Celulitidou nejvíce trpí ženy, jelikož mají v oblasti stehen tenčí kůži a více se jim zde ukládají tuky. Navíc je celulitida podpořena pojídáním hormonální antikoncepce. Vznik celulitidy ovlivňuje také věk a vaše váha.

Ingredience :

  • 1 okurka
  • 1 svazek celeru
  • kus čerstvého zázvoru
  • 1 citron nebo grapefruit
  • 1 hrnek petržele

Všechny ingredience odšťavněte nebo použijte blender. Záleží jen na vás, zda raději konzumujete džus či smoothie. Promíchejte a ihned konzumujte.

Zázvor a petržel nastartují metabolismus a pomohou k lepšímu spalování tuků ve vašem těle. Okurka organismus hydratuje, což je pro odstranění celulitidy také podstatné. Popíjejte tento nápoj a vyzkoušejte si také připravit zábal na celulitidu ze zázvoru. Stačí nastrouhat zázvor, smíchat ho se skořici a s trochou kokosového oleje. Nanést na postižené oblasti, zabalit fólií a nechat působit.

Jak se preventivně chránit před vznikem celulitidy?

Základem prevence vzniku celulitidy je dostatek pohybu a vyvážený zdravý jídelníček, také dodržování pitného režimu. Účinné jsou v některých případech také různé masti a zábaly, například zázvorové, skořicové či s obsahem rozmarýnu a chilli. Pomáhají také peelingy, které podporují v rizikových oblastech prokrvení a látkovou výměnu. Od celulitidy vám pomůže také pravidelné saunování a otužování. S odstraněním celulitidy vám pomohou i specialisté.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button